چند نکته عجیب درباره کابین آسانسور 

کابین در واقع یکی از قطعات مکانیکی در آسانسور است که افراد برای جا به جا شدن از طبقات؛ با آن مداوم در ارتباط هستند. در واقع همین امر موجب شده است زیبایی در آن بسیار با اهمیت باشد.

به طور معمول کابین آسانسور از 3 بخش؛ دیواره ها، یوک یا همان چارچوب و سکو تشکیل شده است. از طرفی نیز وسایل تزیینی آن شامل آینه، دیواره ها، درب، سقف، شستی، کف، دستگیره، صدای گویا و موزیک، صفحه نمایشگر طبقات و … می شود.

تمام این موارد باید در برابر نیروهای وارده، در حین کارکردن، برخورد احتمالی با ضربه گیرها، عملکرد ترمز ایمنی و… نیز مقاومت کافی داشته باشند و دچار مشکل نشوند.‌

همچنین فراموش نکنید که باید در حین طراحی هر کدام از این قطعات آسانسور؛ از موادی که به سرعت آتش می گیرند یا در اثر گرما، نوعی گازهای سمی و خفه کننده تولید می کنند، استفاده نکنید.

ما در ادامه مقاله بلاگ فروشگاه لوازم آسانسور سعی کرده ایم درباره کابین آسانسور توضیحاتی به شما عزیزان ارائه دهیم.

علت نصب کردن آینه در کابین آسانسور

همان طور که می دانید؛ امروزه در اغلب شهرهای بزرگ و پیشرفته، تعداد بسیار زیادی از بناهای چند طبقه و بلند وجود دارند که استفاده از آن‌ ها بدون آسانسور، مشکل و یا غیرممکن به ‌نظر می ‌رسد!

در گذشته اکثر افرادی که از آسانسور استفاده می کردند؛ خیلی سریع خسته و کلافه می شدند، به همین علت افراد متخصص سعی کردند دلیل این امر را پیدا کنند. این افراد با بررسی و انجام یک سری از تحقیقات؛ متوجه شدند که این موضوع به علت نگاه کردن به کابین آسانسور است!

از این رو سعی کردند راه حلی را برای رفع این مشکل پیدا کنند. پس از گذشت مدتی، افراد متخصص 2 راه حل جالب را پیدا کردند. یکی از این راه حل ها؛ منحرف کردن توجه افراد به سمت چیزهای دیگر برای گذر سریع تر زمان و دیگری، افزایش سرعت و نوسازی آسانسور بود.

به همین علت این افراد سعی کردند در کنار صرف کردن هزینه های بالا جهت نوسازی آسانسور، به نصب آینه نیز روی بیاورند. بعد از مدتی این روش بسیار مورد استقبال قرار گرفت و امروزه افراد در آسانسورها می توانند با سلفی گرفتن در آینه و نگاه کردن در آن، به راحتی سرگرم شوند و متوجه گذر زمان نشوند.

قطعات آسانسور,کابین آسانسور,قطعات آسانسور

آسانسور با کابین شیشه ای

از آن جایی که نصب کردن آینه در کابین آسانسور؛ تنها راه حل جهت پرت کردن حواس افراد و سرگرم کردن آن ها نیست، بعضی از افراد اقدام به انجام کارهای جالب تری کردند که بسیار مؤثر بوده است.

یکی از این راهکارهای جالبی که بسیار مورد توجه و استقبال افراد مختلف قرار گرفت؛ استفاده از کابین شیشه ای در آسانسور بود. این آسانسورها در واقع به گونه ای طراحی شده اند که در زمان حرکت، افراد بتوانند بیرون آسانسور را تماشا کنند.

امروزه به علت محبوبیت این نوع آسانسورها؛ در اکثر ساختمان های تجاری، اداری و فروشگاه های بزرگ، از آن استفاده می کنند. اگر شما نیز می خواهید از این نوع آسانسور در ساختمان تان بهره ببرید؛ بهتر است سراغ آسانسورهای آکوایومی یا کوادام بروید زیرا این آسانسورها جزء زیبا ترین آسانسورهای کابین شیشه‌ ای در جهان هستند.

توجه داشته باشید که استفاده از آسانسورهای کابین شیشه ای؛ به هزینه بسیار زیادی نیاز دارد و اگر از پس این هزینه ها بر نمی آیید، بهتر است از راهکارهای دیگری برای پرت کردن حواس افراد در کابین آسانسور استفاده کنید.

برای این کار بهتر است از نقاشی های خارق العاده و جذاب، سیستم های صوتی، انواع برچسب های جالب و دیدنی، پوسترهای آموزشی، آینه های مختلف، تزئینات ظریف و… بهره بگیرید زیرا این موارد به هزینه زیادی نیاز ندارند و می توانند تأثیر مثبتی به جای بگذارند.

 

نظرات برای این پست بسته شده است.