علت صدا دادن آسانسور شما چیست؟

همان طور که می دانید؛ کار‌ کردن اغلب وسایل مکانیکی مانند آسانسور، با لرزش و یا تولید صدا همراه است و در نتیجه گاهی اوقات این صداها موجب آزار و اذیت کردن افراد می شود. صدا دادن آسانسور؛ در برخی مواقع ممکن است بسیار خطرناک باشد و به افراد هشدار دهد. از این رو قبل از هر چیزی باید به دنبال علت صدا باشید و سعی کنید اگر ایرادی داشت؛ آن را بر طرف کنید.

در ادامه این مقاله بلاگ فروشگاه لوازم آسانسور هایت لیفت، بیشتر با علت صدا دادن آسانسور آشنا میشوید.

تعمیر آسانسور,دلایل صدا دادن آسانسور,صدا دادن آسانسور

دلایل مختلف صدا دادن آسانسور

  • نازک بودن اندازه دیوار

امروزه به دلایل مختلفی در صنعت ساختمان سازی؛ ضخامت دیوارها را کمتر از حد معمول درست می کنند و همین موجب صدا دادن آسانسور می شود. از این رو می توان گفت که جای نگرانی وجود ندارد و نیازی به تعمیر آسانسور نیست.

  • آلوده بودن کفشک ‌های آسانسور

کفشک آسانسور وسیله ‌ای‌ است که باعث می شود کادر وزنه بر روی ریل و کابین آسانسور راحت تر حرکت کنند. به همین علت می توان گفت که کفشک در حرکت آسانسور نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و اگر کثیف باشد؛ موجب صدا دادن آسانسور می شود. پس از این که مطمئن شدید صدای آزار دهنده از کفشک است؛ باید برای تمیز کردن آن ها اقدامات لازم را انجام دهید تا آسانسور روان ‌تر حرکت کند و دیگر صدایی ایجاد نشود.

  • هنگام سرعت گرفتن آسانسور

گاهی اوقات نیز بر اثر سرعت گرفتن؛ صداهایی از آسانسور بلند می شود اما قبل از پیگیری برای تعمیر کردن آسانسور بهتر است درباره مدل سرعت گیری آن اطلاعات و آگاهی های لازم را به دست آورید. در این مورد نیز ممکن است صدا به علت تنظیم نبودن ترمز باشد که این صدا بیشتر در حین ایستادن آسانسور رخ می دهد.

تعمیر آسانسور,دلایل صدا دادن آسانسور,صدا دادن آسانسور

  • خشک شدن ریل های آسانسور

ریل‌ آسانسور وسیله ‌ای است که آن را برای هدایت کابین ‌آسانسور و کادر وزنه در چاه آسانسور نصب می کنند. این ریل علاوه بر هدایت کابین آسانسور و کادر وزنه؛ وظیفه دارد تعادل را بین اجزا ایجاد نماید و موجب جلوگیری از هر گونه لرزش و صدا دادن آسانسور شود. ریل آسانسور برای این که بتواند به نرمی و به صورت روان در چاه آسانسور حرکت کند؛ نیاز به روغن کاری دارد و بهتر است هر چند وقت یک بار آن را انجام دهید.

سرویس کاری که هر ماه برای بازرسی از آسانسور شما می ‌آید؛ باید هر دفعه از پر بودن روغن دان‌ ها اطمینان لازم را حاصل نمایند. زیرا اگر آسانسور شما به ‌طور مرتب و به صورت ماهیانه سرویس نشود؛ خرابی در آن به وجود می آید و در نتیجه موجب زیاد شدن صدا و تعمیر آسانسور خواهد شد.

به گفته کارشناسان بهترین مرکز فروش آسانسور اگر هیچ کدام از دلایل بالا باعث کم شدن صدا در آسانسور تان نشده است؛ بهتر است با به ‌کارگیری کف گردها، الکترو موتورهای کم صدا، درام ترمز، بالانس خوب روتور، بالانس دینامیکی کوپلینگ، و… مشکل صدای آن را برطرف کنید. معمولا بیشتر صدا‌ های ایجاد شده از آسانسور را می ‌توان با سرویس کردن از‌‌بین برد و اگر به طور مرتب مورد بررسی قرار بگیرند، کمتر با برخی مشکلات و صدا دادن آسانسور مواجه خواهند شد.

نظرات برای این پست بسته شده است.