چگونه بهترین روشنایی کابین آسانسور را داشته باشیم؟

روشنایی کابین آسانسور از جمله مهم ترین مسائلی است که باید از آن غافل نباشید و در حین راه اندازی آسانسور؛ آن را در نظر بگیرید.‌ زیرا این روشنایی، تأثیر بسزایی بر زیبایی داخل کابین دارد و افراد همیشه در نگاه اول؛ ظاهر، زیبایی و روشنایی را می بینند.

از این رو بهتر است برای روشن بودن کابین آسانسورتان؛ تا حد امکان از لامپ های استاندارد و عالی استفاده کنید. امروزه اکثر افراد برای ایجاد روشنایی و نور داخل کابین های آسانسورشان؛ از لامپ های مهتابی و یا لامپ های LED استفاده می کنند.

لامپ های LED معمولا در گوشه های سقف کابین قرار می گیرند اما در برخی موارد نیز آن ها را به صورت نور مخفی با نورهای کمتر، طراحی می کنند تا به چشم افراد آسیبی وارد نشود و روشنایی کابین آسانسور؛ به میزان استاندارد باشد.

ما در ادامه مقاله بلاگ فروشگاه لوازم آسانسور سعی کرده ایم ویژگی و مزایای لامپ های LED را بررسی نماییم.

روشنایی کابین آسانسور,لامپ در کابین آسانسور,روشنایی کابین آسانسور

ویژگی و مزایای لامپ های LED

این نوع از لامپ ها دارای شاخص رنگی بسیار بالایی هستند و به گونه ای طراحی شده اند که رنگ پذیری در آن ها مطلوب می باشد. لامپ های LED بسیار پر کاربرد هستند و ‌هیچ گونه آلودگی نوری ندارند.

این لامپ ها در برابر برخی عوامل مانند ضربه؛ بسیار مقاوم هستند و برای روشن کردن داخل کابین آسانسور فوق العاده هستند. لامپ های LED که داخل کابین آسانسور استفاده می شوند؛ ضد شوک هستند و رنج ولتاژ کاری بسیار بالایی دارند.

همچنین قابل ذکر است که این لامپ ها در طولانی مدت به هیچ عنوان زرد نمی شوند و نیازی به تعویض و تعمیر ندارند. البته بهتر است همیشه در نگهداری از لامپ های کابین آسانسور؛ کوشا باشید و دقت لازم را به کار ببرید.

نصب و تعویض این لامپ های استاندارد؛ معمولا به مهارت زیادی لازم نیاز ندارد و به راحتی انجام می شود. طراحی لامپ های LED بسیار مناسب صورت گرفته است و آن را می توانید در انواع و رنگ های مختلف، در بازار خریداری نمایید.

روشنایی کابین آسانسور,لامپ در کابین آسانسور,روشنایی کابین آسانسور

طریقه بستن سیم های لامپ در کابین آسانسور چگونه است؟

به طور معمول برای بستن سیم های لامپ در کابین آسانسور؛ از حالت سیم بندی موازی استفاده می کنند تا دیگر لامپ ها در صورت خرابی یکی از سیم ها، قطع نشوند. برای این روش ابتدا باید سیم نول را برای هر لامپ ببندید و سپس سیم فاز را به صورت جداگانه برای لامپ محکم کنید تا اگر یکی از سیم ها قطع شد؛ همه لامپ های داخل کابین خاموش نشوند.

حداقل مقدار روشنایی کابین آسانسور باید چقدر باشد؟

به گفته کارشناسان مرکز فروش آسانسور دقت داشته باشید که حداقل میزان روشنایی داخل و کف اتاق آسانسور؛ باید 50 لوکس باشد. همچنین روشنایی کابین آسانسور باید در هنگام باز کردن درب آسانسور، حرکت آسانسور و یا لحظه ای که آسانسور متوقف است، همان 50 لوکس باشد و هیچ تغییری نکند.

فراموش نکنید؛ در آسانسورتان حتما از یک منبع برق اضطراری استفاده کنید که به صورت خودکار شارژ شود و اگر زمانی برق قطع شد، حداقل 1 لامپ را برای مدتی روشن نگه دارد. همچنین در صورتی که از لامپ های رشته ای برای روشنایی آسانسورتان استفاده کردید؛ بهتر است حداقل از 2 لامپ به صورت موازی کمک بگیرید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.