واقعیت های جالب درباره آسانسور

ما در زندگی روزمره معمولاً زیاد به آسانسور فکر نمی کنیم ، اما این واقعیت که آنها بخشی مهم از زندگی ما هستند را نمی توان انکار کرد. بنابراین بهتر است که کمی از اطلاعات عمومی آسانسور بدانیم.  آسانسورها تأثیر بسزایی در طراحی و معماری مدرن دارند و آنها نقش عمده ای در شکل گیری دنیای کنونی داشته اند. به دلیل وجود این دستگاه است که ما قادر هستیم بدون توجه به وزن، به سرعت بین چندین طبقه حرکت کنیم. آسانسورها نحوه سفر در داخل ساختمان های بلند و چند طبقه ای را که در زندگی روزمره با آنها روبرو هستیم تغییر داده اند. ما این واقعیت های جالب را با توجه به سال ها تجربه خود از فعالیت در فروشگاه قطعات آسانسور برای شما فراهم کردیم.

هنگام رفتن به محل کار، مراکز خرید، مدرسه و تعطیلات و غیره، به همه آسانسور هایی که روزانه با آنها جا به جا می شوید، فکر کنید و تصور کنید که اگر آسانسور وجود نداشت، چه کاری انجام می دادید. با استفاده از پله ها از طبقه همکف تا طبقه آخر را طی می کنید. حتی فکر آن نیز کمی ترسناک است خصوصاً اگر به ساختمانی با بیش از ده داستان فکر می کنید. حال حداقل کاری که ما می توانیم بکنیم این است که کمی درباره اطلاعات عمومی آسانسور بخوانیم تا بیشتر با این اختراع نجات دهنده بشر، آشنا شویم.

بالا و پایین رفتن از ساختمان ها با آسانسور ممکن است بخشی از زندگی روزمره شما باشد ، اما ممکن است از واقعیت های جالب در مورد آنها که در زیر به اشتراک می گذاریم ، بی اطلاع باشید. این حقایق قطعاً باعث تغییر طرز فکر شما درباره این ماشین ها خواهند شد.

آموزش دکمه های آسانسور,اطلاعات عمومی آسانسور,دانستنی های آسانسور

حقایق و دانستی های جالب درباره آسانسور

 • یک آسانسور هر روز حدود 325 متر جا به جا می شود.
 • یک فرد به طور متوسط، روزانه 4 بار از آسانسور استفاده می کند.
 • هر آسانسور سالانه حدود 20،000 فرد را جابجا می کند.
 • یکی از جالب ترین اطلاعات عمومی آسانسور این است که اولین آسانسور تاریخ، در یک ساختمان تجاری در شهر نیویورک در یک ساختمان نه طبقه نصب شد.
 • آسانسورها از نظر آماری مطمئن ترین راه برای سفر هستند.
 • بهترین مرکز فروش قطعات آسانسور همیشه بهترین قطعات را ارائه می دهد.
 • برخلاف تصور عموم مردم، طبق تحقیقات انجام شده، این موضوع ثابت شده است که آسانسورها 20 برابر از پله برقی ایمن تر هستند.
 • با وجود خطراتی که آسانسور ها همواره داشته اند مانند سقوط آزاد یا گیر افتادن در آن، گفته می شود جا به جا شدن درون ساختمان ها در آسانسور ایمن تر از مسافرت با ماشین و خودرو است. به طور متوسط ، هر ساله 26 نفر در اثر تصادف مربوط به آسانسور جان خود را از دست می دهند (بیشتر افراد فنی و نه کاربران) ، در حالی که 26 نفر هر ساعت در یک حادثه رانندگی جان خود را از دست می دهند. این یکی از جذاب ترین اطلاعات عمومی آسانسور ها است، که خاطراتی به مراتب کمتر از ماشین ها دارد.
 • تا به حال فکر کرده اید که موسیقی هایی که درون آسانسور پخش می شود از چه زمانی به وجود آمد؟ در دهه 1920 ، زمانی که آسانسورها هنوز برای مردم تازه و ترسناک بود، بیشتر افراد از جا به جا شدن با چنین ماشینی بسیار می ترسیدند. تولید کنندگان آسانسور، هتل ها و دفاتر به دنبال راهی برای ایجاد آرامش مسافران بودند تا آنها احساس راحتی بیشتری داشته باشند و مضطرب نشوند. اینگونه بود که  موسیقی راهی به درون آسانسور ها پیدا کرد. امروزه در برخی از آسانسورها از موسیقی آرامش بخش استفاده می شود. زمان حضور اولیه موسیقی در آسانسور، یکی از دانستنی های آسانسور است که شنیدنش بسیار جذاب است.
 • هر آسانسور توسط چندین کابل پشتیبانی می شود و هر کدام از آن کابل ها توانایی حمل ایمن کل آسانسور و مسافران را دارند و به همین دلیل است که آنها را حتی از پله برقی نیز، امن تر می دانند.
 • آیا تا به حال به دکمه بستن درب که درکنار سایر دکمه ها قرار دارد توجه کرده اید؟ جالب است بدانید که این دکمه درواقع یک دکمه تسکین دهنده است و سریع تر در را نمی بندد. این دکمه برای آرامش خاطر مسافران ساخته شده است تا آنها احساس کنند که کنترل آسانسور را دارند. و در حقیقت از سال 1990 ، تولید کنندگان آسانسور، عملکرد بسته شدن درب را از اکثر آسانسورها حذف کردند چون آنها به طور خودکار بسته می شوند.
 • یکی از جذاب ترین دانستنی های آسانسور این است که اولین آسانسور ساده توسط ریاضیدان مشهور و ماهر ارشمیدس، در قرن 3 قبل از میلاد یونان اختراع شد. این نکته هوش بسیار بالا و خلاقیت مردم آن زمان را به ما ثابت کرده است.
 • عدد 13 در بسیاری از کشورها به عنوان یک بد شانسی و عددی نحس تلقی می شود. به همین دلیل بسیاری از ساختمان ها در نقشه طبقه خود، طبقه 13 را ندارند لذا آسانسورهای نصب شده در بسیاری از ساختمان ها فاقد 13 دکمه هستند.

ماندن آسانسور در یک طبقه,آموزش دکمه های آسانسور,اطلاعات عمومی آسانسور

آسانسور های معروف در سراسر جهان

در ادامه مطلب، به معرفی برخی از آسانسور های مشهور در سطح جهان می پردازیم تا شما نکات بیشتری درباره اطلاعات عمومی آسانسور به دست بیاورید.

 • آسانسور لاکردا در برزیل، هر ماه حدود 900000 نفر را جابجا می کند و به عنوان شلوغ ترین آسانسور در جهان شناخته شده است.
 • آسانسور های ساختمانی Umeda Hankyu درژاپن 5 عدد هستند و هر پنج آسانسور، حداکثر 80 مسافر را حمل می کنند.
 • آسانسور Hammetschwand در دریاچه لوسرن ، سوئیس ، به عنوان بزرگترین آسانسور خارجی اروپا در نظر گرفته شده است.
 • آسانسور Bailong در هونان چین، به عنوان بلندترین آسانسور شیشه ای در جهان شناخته می شود.
 • آسانسور هتل Luxor در لاس وگاس به صورت مورب با زاویه 29 درجه از هرم حرکت می کند.

بدون آسانسور، ما نمی توانستیم مکان هایی مانند نیویورک، شیکاگو و دیگر شهرهای جهان با آسمان خراش های بسیار زیاد داشته باشیم.

با ظهور آسانسور مردم فهمیدند که منظره شهر از بالا شگفت انگیز است و برخلاف گذشته که طبقات آخر ساختمان ها به افراد کم بضاعت داده می شد، امروزه این طبقات که به نام پنت هاوس شناخته می شوند، تنها برای افراد ثروتمند در دسترس است.

آسانسورها واقعاً دنیای مدرن ما را متحول کرده اند.

نظرات برای این پست بسته شده است.