آسانسور پانورامیک

یکی از آسانسورهای موجود که دارای ظاهری شیک و زیبا است، آسانسور پانورامیک می باشد که آن ها را می توان در مجتمع های تجاری، هتل ها مراکز خرید و بعضی از آپارتمان ها مشاهده کرد. این نوع از آسانسورها به وسیله شیشه احاطه شده اند و می توان فضای داخل آسانسور را از بیرون مشاهده کرد، از طرفی مسافران هم می توانند دید مناسب و لذت بخشی داشته باشند.  شیشه هایی که برای این نوع از آسانسورها به کار می رود از جنس نشکن می باشند، چرا که باید ایمنی مسافران را فراهم نمایند. این نوع از آسانسورها علاوه بر اینکه خود دارای چشم انداز بی نظیری هستند معماری ساختمان را هم منحصر به فرد جلوه می دهند. به دلیل زیبایی چشم نوازی که آسانسورهای پانوراما ایجاد می کنند مهندسان معمار می توانند از آن به عنوان یکی از عنصرهای معماری استفاده کنند. در ادامه این مقاله بلاگ فروشگاه لوازم آسانسور هایت لیفت، این موضوع را کامل تر بررسی می کنیم.

برای نصب آسانسور پانوراما در محیط هایی که با باد شدید، یخبندان و بارش برف باران رو به رو هستند باید از چاه استفاده نمایند. این آسانسورها با توجه به هیدرولیکی یا کششی بودن از انواع مختلفی برخوردار هستند و معماران به راحتی می توانند طرح های مختلفی از آسانسورهای پانوراما را ارائه دهند. آسانسورهای شیشه ای را بیشتر برای ساختمان های تجاری و هتل ها به کار می برند، چرا که باعث جلب نظر مشتریان می شود. در بسیاری از پروژه ها برای اینکه بتوانند عظمت پروژه را نشان دهند از آسانسورهایی از جنس طلا استفاده می کنند. استفاده از این چنین آسانسورهایی برای کسانی که از ارتفاع می ترسند بسیار مناسب می باشد و یک راه حل مقرون به صرفه برای کسانی به شمار می روند که قصد دارند هنگام ساختمان سازی هزینه زیادی کنند. آسانسورهای شیشه ای کششی برای برج هایی استفاده می شوند که دارای ارتفاع زیادی هستند، چرا که موتور توانایی بالایی برای جابه جایی مسافران به طبقات بالا دارد.

ساختمان هایی که دارای ارتفاع کم هستند از آسانسورهای شیشه ای هیدرولیک استفاده می کنند. آسانسورهای پانوراما از کابین شیشه ای ساخته می شوند، بنابراین به هر اندازه لایه ای که برای شیشه کابین آسانسور به کار برده می شود بیشتر شود، از قیمت بسیار بالایی هم برخوردار می باشد. حتی موتوری که برای آسانسور استفاده می شود بر روی هزینه ای که قرار است پرداخت شود تاثیر دارد. عده ای  شیشه دور آسانسور پانورامیک را با کابین یکی می کنند، چرا که این کار باعث می شود هزینه ای کمتر را پرداخت نمایند. این نوع از آسانسور به دلیل اینکه از طراحی سختی برخوردار است و اجرای آن هم با مشکلاتی همراه می باشد از قیمت بسیار بالاتری نسبت به دیگر آسانسورها برخوردار است.

آسانسور پانورامیک,انواع آسانسور پانورامیک,خرید آسانسور پانورامیک

کابین آسانسور های پانورامیک

به گفته کارشناسان مرکز فروش آسانسور کابین آسانسورهای شیشه ای از جذابیت منحصر به فردی برخوردار می باشند و امنیت مسافران را هم به خوبی تامین می کنند. کابین به اتاقی گفته می شود که مسافران را جا به جا می کند و ارتفاع آن ها تا 2 متر می رسد. هنگام ساخت داخل کابین باید به وزنی که قرار است داخل این اتاقک قرار گیرد توجه داشته باشند و با توجه به توان موتوری که برای آسانسور قرار می دهند ظرفیت را تعیین نمایند. در بسیاری از کابین ها پوشش را به صورت شیشه ای قرار می دهند  که برای آسانسورهای پانوراما بسیار کاربردی می باشند.  بسیاری از طراحان ساختمان برای اینکه نمای ساختمان را زیبا نشان دهند از آسانسور پانورامیک استفاده می کنند.  برای ساخت شیشه های آسانسورهای پانوراما از لمینت استفاده می کنند تا در برابر ضربه های احتمالی مقاوم باشد و هنگامی که می شکنند از ریزش آن ها جلوگیری به عمل آورند.  این کار باعث می شود افرادی که داخل کابین آسانسور قرار دارند صدمه نبینند.

نوع تلقی که برای ساختن شیشه آسانسور به کار می رود از جنس VPB می باشد، این شیشه ها را برای شیشه های ماشین هم استفاده می کنند. آسانسورهای کوچکی که برای خانه های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند می توانند از شیشه های سکوریت ساخته شوند، چرا که هزینه پایین تری را در بر خواهد داشت و مانند لمینت بسیار محکم می باشد. آسانسورهای پانوراما اگر برای ساختمان هایی با ارتفاع زیاد به کار برده شوند، برای ساخت کابین شیشه ای آن از لایه های بیشتری از لمینت بهره می برند تا بتوانند امنیت مسافران را بیشتر کنند. حتی ساختمان های دو طبقه هم می توانند از این نوع آسانسور بهره ببرند.

آسانسور پانورامیک,انواع آسانسور پانورامیک,خرید آسانسور پانورامیک

انواع کابین شیشه ای آسانسور پانورامیک

هنگام خرید آسانسور پانورامیک باید به نوع کابینی که دارند دقت نمایید، چرا که کابین های دایره ای، نیم دایره ای و مکعبی را می توان برای این آسانسورها به کار برد. در ادامه به بررسی هر کدام از کابین ها خواهیم پرداخت.

آسانسور شیشه ای گرد: بیشتر مرکزهای تجاری برای اینکه مشتریان به راحتی بتوانند به طبقات بالاتر دسترسی داشته باشند اقدام به تهیه آسانسور می کنند. این آسانسورها بیشتر از جنس پانوراما می باشند، چرا که مسافران می توانند نمای بیرون را به خوبی ببینند. بیشتر مراکز تجاری و هتل ها از کابین شیشه ای گرد برای آسانسور بهره می برند، چون که افراد حاضر می توانند دیدی 360 درجه داشته باشند. نصب آسانسورهای گرد بسیار سخت تر از کابین های مکعبی یا نیم دایره می باشد، بنابراین اگر قصد استفاده از این نوع آسانسورها را دارید بهتر است از کارشناسان حرفه ای کمک بگیرید.

آسانسور شیشه ای نیم دایره: همان طور که گفته شد آسانسور پانوراما دارای کابین های متنوعی می باشد که یکی از آن ها کابین نیم دایره می باشد این نوع از کابین ها بیشتر برای مجتمع های به کار برده می شوند که یک طرف آن ها به دیوار ختم می شود، چرا که هیچ فضایی برای دید مسافران وجود ندارد و قسمت نیم دایره آسانسور را رو به فضای بیرون مجتمع مسکونی یا تجاری قرار خواهند داد.

آسانسور شیشه ای مکعبی: بیشتر منازل مسکونی یا ساختمان هایی که قصد دارند زیبایی ساختمان خود را دو برابر نمایند از آسانسورهای شیشه ای استفاده می کنند. این آسانسورها در انواع مختلفی موجود می باشند که نوع مکعبی آن ها را می توان برای منازل مسکونی مورد استفاده قرار داد.

نظرات برای این پست بسته شده است.