نکاتی طلایی درباره ایمنی آسانسور

آسانسورها به صورت 24 ساعته و بدون راننده و یا خلبان مشغول به فعالیت هستند. مسافرانی که قصد استفاده از آسانسور را دارند با تعیین نمودن مبدا و مقصد درخواست احضار می دهند و آسانسور بر اساس برنامه ریزی هایی که برای آن در نظرگرفته شده است در یک زمان مشخص پاسخ می دهد و در اختیار مسافرین قرار می گیرد. از این رو باید از چندین مرتبه ضربه زدن بر روی دکمه های احضار پرهیز کرد زیرا مسافرانی که در کابین حضور دارند هستند که مقصد آسانسور را تعیین می کنند. ایمنی آسانسور به قدری اهمیت دارد که در هر فروشگاه قطعات آسانسور اطلاعیه هایی مربوط به آن را مشاهده می کنید.

امنیت در آسانسور,ایمنی آسانسور,ایمنی انواع آسانسور

آسانسور نمی تواند بر اساس سن، جنسیت، قد، وزن و .. مسافران را تشخیص دهد و همین مسئله موجب می شود که برخی اوقات بسیار خطر آفرین باشد. در آسانسورها به منظور عدم دسترسی کودکان  زیر 7 سال دکمه های فرمان را در ارتفاع خاصی نصب می کنند، از این رو بهتر است که کودکان به تنهایی از این وسیله جهت جابجایی استفاده نکنند. همچنین باید به کودک آموزش داد که آسانسور وسیله بازی نیست و نباید از آن جهت بازی استفاده نماید.

آسانسورها معمولا دارای ظرفیت های 4، 6، 8، 10، 12، 15،18 و20 هستند که این اطلاعات در کابین هر آسانسور قابل مشاهده می باشد . معمولا به منظور جلوگیری از خطر کابین آسانسورها را به نحوی می سازند که گنجایش حداکثر ظرفیت ممکن را نداشته باشد. در اصل تمامی آسانسورها باید به سیستم آلارم ظرفیت مجاز و غیر مجاز مجهز باشند اما مصرف کنندگان در درجه اول باید به ظرفیت آسانسور توجه کنند.  توجه داشته باشید که به هیچ عنوان در هنگام ورود به آسانسور نباید در حین گفتگو به صورت عقب یا از پهلو باشید و باید اطمینان حاصل کنید که کابین در مقابلتان قرار دارد. همچنین در مواقعی که ساختمان خلوت است بهتر است از آسانسور جهت رسیدن به طبقه مورد نظر خود استفاده نکنید .

نکات ایمنی آسانسور,امنیت در آسانسور,ایمنی آسانسور

در صورتی که در آسانسور محبوس شدید در درجه اول آرامش خود را حفظ نمایید سپس زنگ خطر آسانسور را فشار دهید تا افرادی که در بیرون حضور دارند بتوانند به کمک شما بشتابند. برخی از آسانسورها در کابین خود دارای تلفن هستند که می توانید از آن نیز جهت دریافت کمک استفاده کنید. اگر آسانسور هیچ کدام از این تجهیزات را نداشت با حفظ خونسردی با تلفن همراه خود با دیگران ارتباط برقرار کنید و درخواست کمک دهید.درنهایت در صورت نداشتن هیچ کدام از این شرایط  با صدای بلند از افراد بیرون آسانسور کمک بخواهید و آن ها را صدا بزنید.

نظرات برای این پست بسته شده است.