مهم ترین خصوصیات آسانسورهای هتل چیست؟

آسانسور هتل یکی از مشخصه های مهم در انواع هتل ها است. شاید شما هم بارها برای گردش یا کار به شهرهای دیگر سفر کرده باشید، وقتی به شهری ناآشنا می روید که هیچ دوست و فامیلی در آن ندارید احتمالا بهترین گزینه برای اقامت شما، هتل است.

برای انتخاب بهترین هتل باید موارد مختلفی را مد نظر داشته باشید، هر هتل با توجه به امکانات و ویژگی های مثبتی که دارد امتیاز می گیرد و می تواند جزو هتل های برتر بشود. به طور مثال وقتی یک هتل در دسته  بهترین ها قرار می گیرد خیلی کم پیش می آید که مشکلی در خدمات و امکانات داشته باشد. ‌آسانسور هتل یکی از این امکانات است که باید نکات مهم در ساخت آن رعایت شود. از آسانسورها استفاده های متعددی می شود مانند حمل غذا و خوردنی ها از آشپزخانه به طبقات دیگر، جا به جایی مسافران و کسانی که در هتل اقامت دارند، حمل و نقل کارکنان و پرسنل، حمل وسایلی مانند ملحفه و حوله برای نظافت روزانه اتاق ها به طبقات مختلف هتل و… با وجود نیاز مبرم و شدید به آسانسور، وجود آن بسیار مهم است، اما از آن مهم تر نکاتی است که هنگام نصب آسانسور باید رعایت شود.

در ادامه مطلب به صورت کامل به نکات و خصوصیات لازم برای نصب آسانسور هتل برگفته از اطلاعات کارشناسان خبره بهترین مرکز فروش قطعات آسانسور، می پردازیم تا راندمان کار هتل رضایت بخش باشد.

با توجه به پیشرفت زیاد تکنولوژی در خارج از کشور، عجیب نیست که توقع آسانسور های پیشرفته نیز از آنها داشته باشیم، در بعضی از هتل هایی که کلید های کارتی دارند، با قرار دادن کارت به نوعی مشخص و ویژه، این دستور به آسانسور داده می شود که به طبقه‌ مورد نظر برود.

آسانسور های هتل,آسانسور هتل,ابعاد اسانسور اداری

همانطور که می دانیم روزانه تعداد افراد زیادی به هتل ها رفت و آمد می کنند و بالغ بر ۹۰ درصد آنها از آسانسور استفاده می کنند، پس علاوه بر تعداد مورد قبول آسانسور، به نکاتی ضروری برای خرید از فروشگاه لوازم آسانسور و نصب آن نیز باید توجه شود. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا خصوصیات یک آسانسور هتل خوب را به شما بگوییم.

اولین چیزی که هنگام نصب بالابر باید به آن توجه شود، ظرفیت آن است. با توجه به تعداد زیاد افراد موجود در هتل ها، این آسانسور ها باید ظرفیت بالایی داشته باشند لذا گفته می شود که باید ظرفیت مورد نیاز ۲۵ درصد بیشتر از ظرفیت استاندارد در نظر گرفته شود.

کابین آسانسور نیز همانند ظرفیت آن باید بیشتر از مقدار مورد نظر انتخاب شود، به طور مثال اگر قصد دارید که کابینی با ظرفیت ۸ نفر داشته باشید بهتر است که آسانسوری با ظرفیت ۱۰ نفر خریداری و نصب کنید تا خیال شما از بابت قدرت تحمل آسانسور راحت باشد.

اندازه آسانسور هتل هرچه بیشتر باشد بهتر است، به عبارت دیگر سعی کنید آسانسوری را انتخاب کنید که پهنای بیشتری داشته باشد چون مسافران باید بتوانند اثاثیه همراه خود مانند کیف، چمدان و.. را به راحتی حمل کنند که اگر آسانسور کوچک باشد ممکن است به مشکل بخورند.

زیبایی آسانسور نیز واضح و مبرهن است، این روزا هیچ آسانسوری پیدا نمی شود که آیینه نداشته باشد، با قرار دادن یک آیینه زیبا و عریض می توانید احساس خوشایندی به افراد منتقل کنید.

مهم ترین چیزی که باید به آن توجه داشت ایمنی است، آسانسور خریداری شما باید دارای سیستم ایمنی قوی برای کنترل سرعت و حفاظت باشد، همچنین یک مشخصه بسیار ضروری که تمام آسانسور هتل ها باید داشته باشند زنگ خطر و کلید اورلود است. کلید اورلود از سوار شدن بیش از حد ظرفیت مسافرین به آسانسور جلوگیری می کند، به طور مثال اگر ظرفیت آسانسور شما ۸ نفر باشد اما ۱۲ نفر سوار بشوند به دلیل بالا رفتن وزن مسافران، کلید اورلود تحریک شده و آسانسور تا زمانی که وزن موجود به حالت ایده آل نرسد، حرکت نمی کند.

بارها پیش آمده که به دلایل فنی یک آسانسور از حرکت ایستاده و به قولی خراب شده است، در این زمان مسافرانی که در آسانسور قرار دارند بسیار نگران و مضطرب می شوند لذا واجب و ضروری است که شما یک تلفن و زنگ خطر در آسانسور تعمیم و جایگذاری کنید تا در صورت بروز این مشکل مسافران راهی برای خبر دادن به شما داشته باشند. همچنین همیشه باید یک نفر که در زمینه کار با آسانسور ماهر است و به قولی کارشناس فنی آسانسور است در هتل حضور داشته باشد تا در صورت بروز مشکلات احتمالی به سرعت آنها را حل و فصل کند.

بهتر است که دست کم یکی از آسانسور بزرگ تر از سایر آنها باشد تا برای جا به جا کردن اسباب و اثاثیه و همچنین سرویس های نظافت توسط کارمندان و پرسنل مورد استفاده قرار گیرد، لذا پیشنهاد می کنیم که اندازه آسانسور هتل را بررسی کنید.

ابعاد اسانسور هتل,اندازه آسانسور هتل,آسانسور های هتل

اکثر آسانسور ها صداهای ناخوشایندی هنگام حرکت ایجاد می کنند پس اکیدا پیشنهاد می کنیم که سیستم صوتی مناسب برای داخل آن در نظر بگیرید تا هنگام حرکت موسیقی پخش کنند و مسافرین بابت صدای حرکت آسانسور اذیت نشوند. همچنین با توجه به صدای آزاردهنده فعالیت موتور آسانسور، به هیچ وجه اتاق های مهمان ها را در اطراف اتاق آسانسور در نظر نگیرید، پیشنهاد می کنیم از فضای اطراف آسانسور برای اتاق انباری طبقات استفاده کنید.

پاکیزگی و تمیز بودن آسانسور یکی از چیزهای مهمی است که هر مدیر و هتل داری باید به آن توجه بسیاری داشته باشد، تصور کنید که مسافری پس از طی کردن مسیری طولانی، به هتل شما بیاید و ناگهان با یک آسانسور کثیف رو به رو شود، این اتفاق روی وجهه کاری شما نیز تاثیر بسیاری می گذارد و امکان دارد که مشتری های خود را از دست بدهید! کار نظافت و تمیز کردن آسانسور به عهده پرسنل خانه داری است. بهترین زمان برای رسیدگی به نظافت آسانسور زمان های خلوتی مانند شب است که مسافران کمتر در سطح هتل تردد می کنند.

پرسنل باید ابتدا دیواره آسانسور و آینه را تمیز کرده و بعد کف آن را نظافت کنند. اگر آسانسور تجهیزاتی مانند تلفن یا هواکش نیز دارد پس از نظافت باید بررسی کنند که به آنها آسیبی نرسیده باشد.

نظرات برای این پست بسته شده است.