نحوه نوسازی کابین آسانسور

آسانسور یکی از مهمترین وسایل نقلیه عمومی می باشد که تمامی گروه های سنی از آن استفاده می کنند، به همین دلیل این موضوع که این وسیله دارای امنیت بالایی باشد اهمیت بسیاری دارد. از طرف دیگر وسایل نقلیه مانند آسانسور همانند سایر وسایل پس از مدتی استفاده به قول معروف که کهنه شده و نیاز به تعمیرات و بازسازی دارد!

در واقع بسیاری از مردم فکر می کنند که چنین وسایلی هیچ وقت خراب نمی شوند قرار است تا ابد کار کنند! آن هم بدون اینکه مشکلی برای شان پیش بیاید! اگر هر چند ماه یک بار این وسیله به خوبی سرویس نشود امکان ازبین رفتن سیستم های آن و به وجود امدن هر مشکل دیگری نیز امکان پذیر است! پس در این مورد داشتن سرویس دوره ای منظم آسانسور بسیار اهمیت داشته و دارد.

چنانچه نسبت به این موضوع بی اهمیت باشید قطعاً دچار مشکلات فراوانی از جمله هزینه های هنگفت برای تعمیر و بازسازی آن خواهید شد. برخی از افراد به قدری نسبت به این موضوع بی اهمیت هستند، که دیگر موضوع تعویض آسانسور به کارشان نخواهد آمد! و تنها راه حل این است که به طور کلی کابین آسانسور را عوض کنند به همین موضوع موجب پرداخت هزینه‌های بسیار زیاد بابت این مشکل می باشد! اما اگر شما هم سوالات و اطلاعاتی در خصوص بازسازی آسانسورهای قدیمی نیاز دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب فروشگاه قطعات آسانسور هایت لیفت با ما همراه باشید.

بازسازی آسانسورهای قدیمی,تزئین کابین آسانسور,تزئینات کابین آسانسور

اقدامات مهم برای بازسازی کابین آسانسور و اهمیت آن

برای بازسازی کابین آسانسور باید مراحل و اقدامات جدیدی را پیش گرفت. همانطور که می دانید بیشتر افراد از آسانسور استفاده می کنند برای مثال در ساختمان های مسکونی و اداری، مردم برای رفت و آمد در طبقات مختلف مدام در حال استفاده از این وسیله هستند، پس با این وجود، باید قطعاً متوجه این موضوع شده باشید که بازسازی و رسیدگی به این وسیله بسیار اهمیت دارد. یکی از مهمترین اقدامات بازسازی کابین آسانسور است، این بازسازی به معنای تعویض کابین نیست! البته اگر خوش شانس باشید و به موقع به به آن رسیدگی کرده باشید!

تزئینات کابین بسیار اهمیت دارد و جزو یکی از مراحل بازسازی می باشد. احتمالاً با خودتان فکر می‌ کنید که تزئینات کابین هیچ اهمیتی در بازسازی نخواهد داشت در حالی که باید بگوییم شیک و مرتب بودن محیط کار بین تاثیر بسزایی در بازسازی و نحوه عملکرد آن نیز خواهد داشت و در نهایت آسانسور شما بسیار شیک تر می شود!

به همین خاطر متخصصین و معماران دکوراسیون داخلی در زمینه نوسازی کابین آسانسور، بسیار حساس هستند، و طرح های بسیار زیبایی برای این کابین ها طراحی کردند. اما پس از خواندن این مطالب شاید این سوال در ذهن تان به وجود بیاید که آیا آسانسور تان به تعمیر و بازسازی نیاز دارد یا خیر؟!  در پاسخ باید بگویم که تمامی آسانسورهای قدیمی و فرسوده باید حتماً بعد از مدتی مورد بازسازی قرار بگیرند، چرا که آسانسور هر چقدر قدیمی تر شود، ایرادات و نواقص آن هم بیشتر خواهد شد خصوصا اگر رسیدگی از آن را فراموش کرده باشید!

نوسازی کابین آسانسور,بازسازی آسانسورهای قدیمی,تزئین کابین آسانسور

برای بازسازی آسانسور های قدیمی باید به این موضوع توجه داشته باشید که چند سال از ساخت ساختمان شما می گذرد. اگر سن ساختمان بیش از ۲۰ سال باشد پس قطعاً آسانسور تان نیاز به بازسازی خواهد داشت! چرا که علاوه بر تعمیرات، کابین دیگر شبیه گذشته‌ اش نیست و محیطی کثیف و زشت به خود گرفته است! و قطعا صدای ساکنین ساختمان هم از این موضوع در آمده!

پس در نهایت و با در نظر گرفتن اقداماتی همچون قدمت ساختمان و دیگر مورادی که بیان نمودیم، باید به یک شرکت معتبر و مطمعن مراجعه نمایید.

مراحل بازسازی و تزئین اتاق آسانسور

مرحله اول: کفپوش ها را عوض می کنند

قطعاً در اولین مرحله تعویض و تزئینات کابین آسانسور، به سراغ کفپوش ها خواهند رفت، چراکه کف آسانسور مهمترین و اصلی ‌ترین قسمتی است که هر روز و در طی سالیان سال مورد استفاده قرار گرفته و مردم بر روی آن پای گذاشتند و موجب فرسودگی آن شده اند.

از آن مهمتر اینکه کفپوش ها تاثیر بسزایی در زیبایی کابین آسانسور دارند. این روزها برای تزیین آسانسور از سنگ های مختلف استفاده می کنند سنگ هایی مانند سنگ گرانیت، معرق یا مرمریت، پسر در این مرحله سلیقه شما حرف اول را می ‌زند چراکه این شما هستید که می توانید نوع کفپوش را و طرح آن را انتخاب کنید. در این مرحله شرکت مذکور به شما اجازه انتخاب کفپوش را خواهد داد اما این موضوع را فراموش نکنید که انتخاب جنس سنگ بسیار اهمیت دارد.

مرحله دوم: تعویض سقف آسانسور

معمولا برای تعویض سقف آسانسور از ورقه هایی از جنس استیل و یا سقف های کاذب استفاده می کنند، که انتخاب آن بستگی به طرح کفپوش تان دارد. معمولا سقف های استیل هم جنس بهتری دارند و ماندگار تراند و هم اینکه زیبایی بیشتری به کابین می بخشند.

بازسازی آسانسورهای قدیمی,تزئین کابین آسانسور,تزئینات کابین آسانسور

مرحله سوم: نورپردازی در کابین

یکی دیگر از مهم ترین قسمت های تزئین کابین آسانسور نورپردازی آن می باشد. سیستم نورپردازی باید علاوه بر زیبایی، به اندازه و دقیق باشد و موجب آزار مسافرین کابین نشود. پس در انتخاب آن دقت کنید

مرحله چهارم: انتخاب درب جدید

قطعا با گذشت سالیان سال استفاده از آسانسور و باز و بسته شدن درها به گفته کارشناسان مرکز فروش لوازم آسانسور دیگر کهنه شده اند و نه می شود آن ها را رنگ کرد و نه روکش! پس برای تغییر بهتر، پیشنهاد می کنیم درب های جدید را جایگزین کنید.

مرحله پنجم: تعویض کلیدهای آسانسور

قطعا استفاده طولانی مدت از کلیدهای آسانسور آن ها را درب و داغان کرده و شاید دیگر همانند گذشته به خوبی کار نکنند! به طوریکه افراد مجبور باشند چندین بار کلیدها را فشار دهند تا آسانسور حرکت کند! پس انتخاب کلید هم از دیگر مراحل نوسازی کابین آسانسور می باشد.

مرحله ششم: تهویه کابین

شاید حتی آسانسورتان دارای سیستم تهویه نباشد! که در این صورت حتما توصیه می کنیم این سیستم را به کابین اضافه کنید. وجود هوای تازه و مطبوع آن هم در محیطی کاملا بسته که در طول روز چندین نفر در آن در حال جابجایی هستند، بسیار اهمیت دارد. سیستم تهویه آسانسور به صورت فن هایی دمنده و مکنده طراحی شده و هوای تازه را از طریق سقف به کابین هدایت  می کند.

نظرات برای این پست بسته شده است.