چگونه آسانسور بخریم؟

یکی از مهم ترین مشکلات اساسی که برخی از سازندگان ساختمان با آن سر و کار دارند؛ انتخاب کردن و خرید آسانسور مناسب و با کیفیت است. معمولا در مشخصات فنی آسانسورها؛ بیشتر به نوع قطعات آن دقت می کنند و کیفیت در محصول، می تواند متغیر باشد.

معمولا موارد بسیار زیادی را در هنگام نصب آسانسور باید در نظر بگیرید که مهم ترین این موارد شامل؛ کیفیت اجناس، کیفیت نصب و کنترل کیفیت تجهیزات نصب شده می شود و اگر در هر صورت این موارد دچار اشکال شوند؛ موجب نا رضایتی مشتری خواهد شد.

ما در ادامه مقاله بلاگ فروشگاه لوازم آسانسور سعی کرده ایم نکات مهمی که بهتر است در حین خرید آسانسور به آن دقت کنید  را بررسی نماییم.

چگونه آسانسور بخریم,خرید آسانسور,چگونه آسانسور بخریم

  • در نظر گرفتن اندازه آسانسور

همان طور که می دانید؛ اندازه آسانسورها با یک دیگر متفاوت است و ابعاد مختلفی از آن ها در بازار وجود دارد. اما اکثر آسانسورهای استاندارد؛ اندازه شان حدود 120 در 120 سانتی متر است.

  • توجه به ظرفیت بار آسانسور

در ساختمان هایی که جمعیت زیادی در آن ها زندگی نمی کنند؛ معمولا ظرفیت بارگذاری 1000 کیلوگرم برای انتقال افراد و وسایل سنگین از یک طبقه به دیگر طبقات، مناسب است.

چگونه آسانسور بخریم,خرید آسانسور,چگونه آسانسور بخریم

  • در نظر داشتن خطرات احتمالی

اگر ایمنی آسانسور را در نظر بگیرید؛ در آینده کم تر دچار برخی مشکلات احتمالی خواهید شد. بهتر است بدانید که تمام آسانسورها دارای یک سری اقدامات ایمنی هستند و احتمال حوادث را کاهش می دهند.

دقت داشته باشید که گزینه های امنیتی بسیار مهمی در آسانسور وجود دارد اما اصلی ترین آن ها شامل؛ تلفن داخل کابین، نصب سیستم زنگ خطر، سیستم ترمز زنجیری و پشتیبان گیری خرابی برق می شود.

  • توجه به قیمت آسانسور

قبل از خرید آسانسور بهتر است درباره قیمت آن؛ اطلاعات کافی را به دست آورید و  با توجه به بودجه تان، یک آسانسور عالی خریداری کنید. آسانسورها معمولا با توجه به قابلیت هایی که دارند؛ قیمت گذاری می شوند و مسلما آسانسورهای مدرن، گران تر هستند.

  • خرید آسانسور دارای گارانتی

سعی کنید آسانسورهایی را خریداری کنید که از یک شرکت معتبر تولید شده باشد و دارای ضمانت نامه باشد تا در صورت داشتن مشکل؛ به راحتی گارانتی آن را تعویض و یا تعمیر کند.

چگونه آسانسور بخریم,خرید آسانسور,چگونه آسانسور بخریم

  • در نظر داشتن مدل آسانسور

بهتر است با توجه به مکان مورد نظرتان؛ یک مدل آسانسور عالی را تهیه کنید. معمولا انواع آسانسورهای کششی و هیدرولیکی، در مدل های بسیار جذاب و شیک را می توان در ساختمان مورد نظرتان به کار ببرید.

  • انتخاب قطعات با کیفیت برای آسانسور

یکی دیگر از نکاتی که باید حین خرید آسانسور به آن توجه داشته باشید؛ کیفیت قطعات آسانسور می باشد. چون اگر در آسانسوری که می خرید قطعات بی کیفیتی به کار رفته باشد؛ ساکنین ساختمان و افرادی که از آن استفاده می کنند مدام با مشکل مواجه خواهند شد.

دقت داشته باشید که اصلی ترین و مهم ترین قطعات آسانسور شامل؛ تابلو فرمان، ریل، کابین و موتور آسانسور می شود و حتما باید از کیفیت لازم برخوردار باشند.

فراموش نکنید که تمام موارد در رابطه با ایمنی آسانسور را در نظر داشته باشید و حتما آسانسورتان را از یک شرکت تولید کننده معتبر خریداری نمایید زیرا این گونه شرکت ها به صورت 24 ساعته خدمات عالی را به مشتریان ارائه می دهند و اگر مشکلی رخ دهد؛ آن را بر طرف می کنند.

به گفته کارشناسان مرکز فروش آسانسور دقت داشته باشید که نصب آسانسور باید توسط یک فرد متخصص، با تجربه، حرفه ای و مجرب صورت گیرد تا هیچ گونه مشکلی بعد از نصب، برای آن ها پیش نیاید و کوچک ترین نقصی در عملکرد شان ایجاد نشود.

همچنین باید افراد تمام موارد مهم در خصوص آسانسور را یاد بگیرند و حین خرید آسانسور و انتخاب آن؛ از مهندسان و افراد فروشنده در این زمینه مشورت بگیرند تا در نتیجه بهترین انتخاب را داشته باشند.

نظرات برای این پست بسته شده است.