نکات مهم در خرید آسانسور

از جمله دستگاه‌ هایی که بعد از نصب تاثیر بسیاری در رضایت یا عدم رضایت مالکان دارد آسانسور می باشد. هم چنین باید عنوان کرد که آسانسورها به خاطر ارتباط مستقیم با جان ساکنان بسیار حائز اهمیت است و با ذره ای کوتاهی و اهمال باعث بروز خطرناک ترین اتفاقات و حتی به خطر افتادن جان ساکنین خواهد شد. از جمله عواملی که سازندگان ساختمان باید به آن توجه داشته باشند انتخاب صحیح شرکت و انتخاب مشخصات فنی مربوط با موقعیت و نوع کاربری می باشد. با ادامه این مقاله فروشگاه لوازم آسانسور هایت لیفت، همراه ما باشید.

هم چنین باید به تعداد افراد ساکنین توجه داشته باشد که با رعایت همه ی این موارد باعث موفقیت در کارشان شود. متاسفانه گاهی اوقات در برخی از سازندگان ساختمان مشاهده می شود که در نکات خرید آسانسور و انتخاب آن کوتاهی می کنند و باید گفت که حتی گروهی از مهندسان مشاور دید صحیح و اصولی از آن ندارند. همه ی این عوامل سبب می شود که انتخاب درستی از آسانسور نداشته باشند.

از جمله این مشکلات می تواند شامل

  • تعداد پایین آسانسور و هم چنین کاهش سرعت آسانسور در ساختمان هایی با تعداد بالای طبقات
  • متناسب نبودن ظرفیت آسانسور با تعداد طبقه هایی که در ساختمان موجود است
  • عدم توجه به تناسب مصالح به کار برده شده در ساختمان با آسانسور
  • نصب آسانسوری با قیمت پایین در ساختمانی که از تجهیزات گران قیمت برخوردار می باشد
  • آسانسوری که ظاهراً از همه سیستم های نوین و مدرن برخوردار است اما دارای عملکرد پایین بوده و همیشه خراب است

خرید آسانسور,خرید بهترین آسانسور,نکات خرید آسانسور

ویژگی های آسانسور استاندارد

اولین قدم که در نکات خرید آسانسور ایمن و استاندارد باید توجه داشته باشید مشورت گرفتن و مراجعه به سازندگان معتبر آن می باشد.  توجه داشته باشید که مهم ترین قطعه ها در ساخت و ایجاد آسانسور شامل تابلو فرمان، موتور، کابین و ریل می باشد.  پس بهتر است که از به کار بردن اجناس بی کیفیت و بدون استاندارد خودداری کنید و از این جنس های متفرقه استفاده نکنید. البته باید عنوان کرد که در ساخت یا نصب آسانسور به جز معتبر بودن قطعات باید به دقت مجری نصب و متخصص آن  و هم چنین رعایت استاندارد ها توجه لازم را داشته باشید.

تا بهترین نتیجه و رضایت انتخاب را در خرید آسانسور داشته باشید. نکته‌ ای که باید عنوان کرد این موضوع است که اگر آسانسوری از قطعات با کیفیتی متوسط برخوردار باشد اما نصب آن به شیوه درستی انجام نشود کارایی آن از آسانسوری که دارای قطعاتی با کیفیت بسیار بالا می باشد اما نصب آن مشکل دارد، بهتر و کاربردی تر می باشد. به این نکته توجه کنید که آسانسور هایی که از قیمت پایین برخوردار هستند دارای طول عمر کوتاهی بوده و باعث صرف هزینه های زیادی برای مصرف کننده می شوند و به صرفه نخواهند بود.

از جمله موارد با اهمیت در راه اندازی و نصب آسانسور شامل

  • کیفیت نصب
  • بالا بودن کیفیت اجناس
  • تنظیم کیفیت تجهیزات مورد نصب
  • هزینه آسانسور
  • گزینه های گارانتی

اگر در هر کدام از مورد های بالا دچار اختلالاتی شود سبب سلب آرامش و رضایت مشتری و مصرف کننده خواهد شد. می تواند کیفیت قطعه ها متغیر باشد  زیرا آسانسورها در بخش مشخصات فنی فقط به نوع قطعه ها توجه می شود تا کیفیت آسانسورپس لازم است که در خرید قطعات آسانسور دقت کافی را داشته باشید. آنچه که موجب زیبایی و کیفیت نهایی محصول می شود شامل کیفیت ساخت و ایجاد کابین کیفیت مصالح های مورد نیاز میزان کیفیت استیل و وزن کابین همگی موثر بوده و هم چنین در هزینه نهایی کابین به میزان ۲۰ درصد موثر خواهد بود.

هنگامی که اتاقک انواع آسانسورها زمان حرکت، تکانه های کمی و هم چنین تنش های عمودی و افقی داشته و در واقع حرکت روانی داشته باشد می توان عنوان کرد آسانسور به صحیحی نصب شده است. این موضوع را بهتر است که درباره باز و بسته شدن درب ها هم لحاظ کرد.

خرید آسانسور,خرید بهترین آسانسور,نکات خرید آسانسور

از کجا و چه آسانسوری بخریم

ملاک اول جهت نکات خرید آسانسور این مورد می باشد که بررسی کنید که آیا مجوز مونتاژ و طراحی آن شرکت از وزارت  معادن و صنایع می باشد یا خیر؟ هم چنین در سندیکای آسانسور گواهی عضویت وجود داشته باشد. جهت اطمینان از صحت مجوز ها باید توسط سندیکا در مورد استعلام قرار گیرد. توسط این گواهی مشخص می شود که شرکت فروشنده در کلاس های موضوعات مرتبط با آسانسور حضور داشته است و همینطور به دریافت این مجوز ها موفقیت یافته است و یکسری امتیازات را به دست آورده است؟

این نکات برگرفته از کارشناسان مرکز فروش لوازم آسانسور است. از دیگر روش های مهم تشخیص یک شرکت خوب جهت خرید آسانسور توجه و بررسی به نمونه پروژه های انجام گرفته آنان می باشد. اگر در پروژه های قبل کار فرمایان از اجرا و کیفیت و شیوه برخورد عوامل شرکت و رفتار آنان رضایت داشتند شما هم به آن شرکت اعتماد و انواع آسانسور را خریداری کنید. هم چنین مواردی که لازمه ی توجه می باشند شامل میزان پروژه ها، تعداد کارمندان و سابقه تاسیس می باشد.

نظرات برای این پست بسته شده است.