برخی باروهای نادرست در مورد آسانسور

آسانسور در دنیای پیشرفته امروزه بسیار پر کاربرد شده است یعنی حتی ساختمان های دارای طبقات کم هم از آسانسور استفاده می کنند. بسیاری از مردم درباره آسانسور باروهای غلطی دارند. ما در ادامه برای شما مطالبی را در مورد اطلاعات عمومی آسانسور قرار می دهیم که شما را با واقعیت ها رو به رو خواهد نمود.

بسیاری از مردم تصور می کند که اگر بیشتر از ظرفیت گفته شده افرادی وارد آسانسور شوند در نتیجه باعث می شود آسانسور سقوط کند و دچار حادثه شود، اما باید بگوییم چنین اتفاقی رخ نخواهد داد، به طور معمول آسانسوری که بیش از حد مجاز بار داشته باشد قادر به حرکت کردن نخواهد بود و تا زمانی که بار آسانسور به حد تعادل نرسد درب های آسانسور بسته نمی شود و زنگ هشدار هم به صدا در خواهد آمد.

عده دیگر از مردم تصور می‌کنند تمامی آسانسورها به یک کابل متصل هستند و اگر اتفاقی پیش آید و کابل پاره شود کابین آسانسور سقوط می کند، اما در مورد این طرز تفکر باید بگوییم که آسانسورها با چند کابل فولادی موازی متصل می شوند که هر کدام از این کابل ها به تنهایی قادر خواهند بود یک کابین آسانسور را نگه دارند. در نتیجه نباید نگران سقوط کردن آسانسور باشید چرا که اگر یک کابل پاره شود دیگر کابل ها وزن کابین را تحمل می کنند و آن را در چاله آسانسور نگه خواهند داشت.

آسانسور چیست,اطلاعات عمومی آسانسور,انواع آسانسور

در مقاله اطلاعات عمومی آسانسور این گونه آمده است که برخی از مردم فکر می کنند درب های طبقه ها گاهی اوقات ممکن است قبل از اینکه به مقصد برسد باز شود، اما باید بگوییم سیستم کنترل کابین باز شدن درب های طبقات را کنترل خواهد کرد و تا زمانی که کابین به مقصد مورد نظر نرسد درب ها باز نمی شوند.

ممکن است خیلی اوقات برای شما پیش آمده باشد که پی در پی دکمه فراخوان آسانسور را زده باشید چرا که تصور می کنید با این کار آسانسور زودتر می ایستد، اما باید بگوییم شما هر چند بار که دکمه فراخوان را فشار دهید تنها یکبار عمل می کند و هیچ تاثیری بر روی زود تر رسیدن نخواهد داشت، البته که این اطلاعات را زمانی که از مراکز فروش قطعات آسانسور به شما بازگو می کنند.

گاهی اوقات ممکن است تصور کنید که در آسانسوری که سوار شده اید ممکن است در چند طبقه سقوط کند، لازم به ذکر است که بگوییم چنین احساسی درست نیست، چرا که این طرز فکر ممکن است نتیجه این باشد که شما در یک زمان سوار آسانسوری شده باشید که خلاف چیزی که شما انتخاب کرده اید حرکت کرده باشد یا اینکه چراغ های شماره طبقات ممکن است گاهی اوقات عوض شوند و این می تواند باعث شود که شما تصور کنید ممکن است آسانسور سقوط کند.

ممکن است بسیاری از مردم این تصور را داشته باشند که زمانی که یک آسانسور در هنگام حرکت گیر می کند در نتیجه ممکن است سقوط کند و سعی می کنند هر چه زود تر از آسانسور خارج شوند، اما اطلاعات عمومی آسانسور این را می گوید که نباید به هیچ وجه چنین کاری را انجام دهید، اگر بخواهید این کار را انجام دهید ممکن است آسیب های جبران ناپذیری ببینید. مهندسان کابین آسانسور را بسیار امن طراحی کرده اند، بنابراین به این نکته توجه داشته باشید که ایمن ترین جا برای شما داخل کابین آسانسور می باشد. در این هنگام می توانید آلارم خطر را فشار دهید و منتظر بمانید تیم متخصص به کمک شما آیند.

از تصورات دیگری که ممکن است در مورد آسانسور داشته باشید این است که در هر لحظه ممکن است سرعت آسانسور زیاد شود و این امر باعث می شود کابین به داخل چاله آسانسور سقوط کند، اگر شما هم از اطلاعت عمومی آسانسور آگاهی داشته باشید می دانید که سیستم های امنیت زیادی برای کنترل نمودن سرعت آسانسور تعبیه می شود، حتی سیستم ترمز اضطراری را در آسانسور به گونه های قرار داده اند که در صورتی که آسانسور از سرعت مجاز فراتر رود کابین آسانسور متوقف می شود و تمامی سیستم آسانسور از حرکت می ایستد.

معرفی آسانسور,آسانسور چیست,اطلاعات عمومی آسانسور

تصوری دیگری که در هنگام سوار شدن به آسانسور ممکن است پیش بیاید این است که با فشردن دکمه بسته شدن در ، درب های آسانسور زودتر بسته می شوند، باید بگوییم ممکن است با این کار درب ها بسته شوند اما تاثیری بر روی سریع بسته شدن آن ها ندارند.

از دیگر تصورات اشتباه در مورد آسانسور، سوراخ شدن کف آسانسور به دلیل وزن زیاد می باشد، لازم به ذکر است که بگوییم سیستم کف آسانسور را به نحوی طراحی کرده اند که تحمل بار زیای را دارا خواهد بود، برای ساختن کف آسانسور از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا استفاده می شود. همچنین در هر مرحله از آماده سازی کف کابین آسانسور مهندسان آن را مورد ارزیابی و نظارت قرار می دهند و کنترل هایی جدی برای سنجیدن کیفیت آن صورت می گیرد، بنابراین نباید نگران سوراخ شدن کف کابین آسانسور باشید. ما در این مقاله سعی بر این داشتیم که اطلاعات کاملی از نکات مهم آسانسور با توجه به اطلاعات کارشناسان ما در فروشگاه قطعات آسانسور، برای شما فراهم کنیم.

نظرات برای این پست بسته شده است.