آیا کابین آسانسور امن است؟

کابین یکی از اصلی ترین و مهم ترین قطعات مکانیکی در آسانسور است که مسافرین با آن در ارتباط هستند و در روز، چندین بار از آن استفاده می کنند. به همین علت باید حتما هنگام طراحی آن؛ امنیت و زیبایی را در اولویت کارتان قرار دهید.

کابین آسانسور به طور عادی از؛ سکو، چارچوب و دیواره‌ ها تشکیل شده است و اما در آن از آینه، سقف، درب، کف، درب، صدای گویا، دستگیره، شستی، موزیک، صفحه نمایشگر طبقات و… نیز استفاده می کنند.

ما در ادامه مقاله بلاگ فروشگاه لوازم آسانسور سعی کرده ایم درباره امنیت کابین آسانسور توضیحاتی ارائه دهیم.

امنیت کابین آسانسور,سیستم آسانسور,امنیت کابین آسانسور

هنگام بازسازی کابین آسانسور این نکات مهم را در نظر داشته باشید

  • قبل از هر چیزی اطمینان حاصل کنید که از افراد با تجربه و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
  • به هیچ عنوان بدون آگاهی و اطلاعات لازم، دست به بازسازی نزنید.
  • از استفاده کردن کابین جدید بر روی کابین قبلی خودداری نمایید.
  • سراغ جنس‌های نا مرغوب و بی کیفیت نروید.
  • از متریال مناسب با کابین تان استفاده کنید.
  • کیفیت چسب و دیگر مواد مهم که در نصب کابین آسانسور به کار برده می شوند را در اولویت قرار دهید.
  • استانداردهای لازم را در نظر بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

شاید برای خیلی از افراد این سوال پیش بی آید که آیا کابین در آسانسور امن است یا خیر؛ از این رو باید بدانید سیستم های پیچیده ای در آسانسور وجود دارد که هر یک از آن ها، دارای امنیت بسیار زیادی هستند.

تقریبا در قرن 19 میلادی؛ طناب های نگهدارنده ای که در کابین بالابر استفاده می شدند، آن چنان قابل اعتماد و استاندارد نبودند و به همین علت به یک کابوس برای اکثر افراد تبدیل شده بودند.

بعد از گذشت مدتی؛ مردم سعی کردند این نقطه ضعف را در سیستم آسانسور برطرف کنند و به امنیت آن بی افزایند. به همین علت در برخی از تولیدات که مربوط به کشورهای چین، آمریکا و ژاپن بود؛ نقاط مثبتی به کار برده شد.

امنیت کابین آسانسور,سیستم آسانسور,امنیت کابین آسانسور

به طوری که در حال حاضر استاندارد روی کابل و طناب کابین؛ 12 است و یعنی می تواند تقریبا حدود 12 نفر و 110 کیلوگرم را جا به جا کند. از این رو می توان گفت که امنیت در کابین تا حدود قابل توجهی بالا است.

چندین سال پیش در حادثه 11 سپتامبر؛ بعد از برخورد یک هواپیما به برج های 2 قلو، تنها چیزی که از کابین سالم مانده بود کابل اصلی نگهدارنده آن بود و به همین علت کمپانی تولید کننده آن کابل تصمیم گرفت؛ برای کارکنان خود جشن بگیرد و به آن ها جایزه دهد.

در واقع این کابل ها نقش بسزایی در امنیت کابین آسانسور دارند و اگر مقاوم نباشد؛ ممکن است خطرات زیادی جان افراد را تهدید کند. البته برخی موارد دیگر مانند؛ لولاها، سیستم های قرقره و امنیتی، سیستم های الکترونیکی، سنسورها، دوربین ها، سیستم مهار حرارتی، درب و… نیز در امن بودن آسانسور تأثیر دارند.

توجه داشته باشید؛ تمام آسانسورهایی که در دنیا وجود دارند، تقریبا از یک سیستم حرکتی پیروی می کنند و معمولا کابین آن ها از امنیت کافی برخوردار است. اما فراموش نکنید که برای ایمنی بیشتر در این مورد؛ حتما از تعمیرکاران حرفه ای و قطعات با کیفیت استفاده کنید تا سیستم آسانسور، در هیچ شرایطی دچار مشکل نشود.

نظرات برای این پست بسته شده است.