نکات طلایی آموزش مکانیکال آسانسور

آموزش مکانیکال آسانسور یکی از موارد بسیار مهمی است که گذراندن دوره های آن برای افرادی که می خواهند در زمینه آسانسور فعالیت داشته باشند بسیار ضروری می باشد. تنها خرید قطعات آسانسور خوب و مرغوب نمی تواند تضمین کننده کیفیت یک آسانسور باشد بلکه باید مرحله نصب و راه اندازی آن نیز به صورت کاملا تخصصی و با دقت زیادی اجرا شود تا در نهایت آسانسور ایمن و بی خطری ساخته شود. نصب نا مناسب آسانسور می تواند خطرات بسیاری به دنبال داشته باشد، همچنین بر عمر مفید آسانسور نیز تاثیر گذاشته و موجب می شود که آسانسور مرتبا به تعمیر احتیاج داشته باشد که هزینه بر خواهد بود. با ما همراه باشید تا با آموزش مکانیکال آسانسور بیشتر آشنا شوید.

آموزش مکانیکال آسانسور,آموزش نصب آسانسور,آموزش نصب آسانسور هیدرولیکی

تعریف آسانسور

آسانسور وسیله ای است که از آن برای جابجایی بین طبقات مختلف ساختمان ها استفاده می شود یا به عبارتی دیگر می توان گفت مجموعه ای از تجهیزات حمل و نقلی است که موجب انتقال عمودی افراد یا وسایل بین طبقات ساختمان می گردد. نیروی محرکه لازم برای حرکت عمودی آسانسور توسط موتور آسانسور تامین می شود و همچنین تابلوفرمان آسانسور کنترل کننده  فرمان های مانند توقف خودکار و… می باشد.

نصب و راه اندازی آسانسور

آموزش مکانیکال آسانسور دارای سه مرحله می باشد و شامل تمامی نکات نحوه نصب آسانسور به صورت استاندارد می شود. این مراحل به صورت زیر است:

نصب ریل و درب

نخستین مرحله از آموزش مکانیکال آسانسور به نصب ریل و درب اشاره دارد. درب طبقات، ریل های هدایت کابین و همچنین کادر وزنه باید کاملا مطابق نقشه ای که طراح آسانسور طراحی نموده است نصب شوند. ریل هدایت کابین باید به گونه ای نصب شود که دقیقا مماس بر مرکز صقل کابین باشد زیرا موجب می شود که اصطحکاک به مقدار قابل توجهی کاهش یابد. علاوه بر اصطحکاک میزان صدای تولید شده در حین حرکت نیز کمتر می شود. همچنین توجه داشته باشید که ریل ها باید با جفت روبرو خود کاملا موازی باشند. درب های طبقات نیز باید در فاصله های معین و استانداردی ازیکدیگر قرار گیرند و کمترین میزان خطا را داشته باشند.

فاصله تکیه گاه های ریل از دیگر مواردی است که باید در هنگام نصب به آن توجه نمود. در صورتی که فاصله تکیه گاه های ریل زیاد باشد موجب خم شدن و کمانش ریل می گردد، همچنین کم بودن فاصله تکیه گاه کاهش روانی حرکت کابین را به دنبال دارد، بنابراین باید به محل دقیق قرار گیری آن توجه نمود. این مورد از مهم ترین موارد در مکانیکال آسانسور می باشد.

نصب موتور آسانسور

دومین مرحله در آموزش مکانیکال آسانسور نصب موتور آن می باشد. در این مرحله علاوه بر موتور، کابین و متعلقات آن نیز باید در جای خود قرار گیرند تا بتوان سیم بکسل های کششی نیز نصب نمود تا عملیات معلق سازی کابین به درستی انجام شود. نصب ترمز ایمنی و سیستم ایمنی مکانیکی از دیگر مواردی است که در این مرحله انجام می گیرد.

مکانیکال آسانسور,نحوه نصب آسانسور,نصب و راه اندازی آسانسور

نصب الکتریکال

این مرحله که آخرین مرحله از آموزش مکانیکال آسانسور می باشد شامل نصب تابلو کنترل آسانسور، شصتی های فرمان و دیگر مدارات الکتریکی می گردد. در مکانیکال آسانسور یکی از موارد بسیار مهمی که باید به آن توجه نمود نوع و نحوه نصب سیم های مصرفی در نصب و راه اندازی تابلو فرمان و سایر قطعات می باشد و در صورتی که به نکات نصب آن توجه نشود می تواند خسارات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

موارد بسیاری مشاهده شده است که در اثر سیم کشی نامناسب سیم ها و قطعات آسانسور اتصالی جریان برق اتفاق افتاده و حوادثی مانند برق گرفتگی و آتش سوزی پدید آمده است. در صورتی که تمامی این مراحل به صورت کاملا اصولی و با رعایت نکات مهندسی انجام شوند آسانسور آماده راه اندازی و استفاده خواهد بود.

اهمیت مکانیکال آسانسور توسط متخصص

نصب و راه اندازی آسانسور(مکانیکال آسانسور) بسیار مهم است. به طوری که با وجود قطعات بی کیفیت در صورتی که نصب آن با دقت زیاد و توسط فرد متخصص انجام شود می تواند نتیجه نهایی قابل قبول تری داشته باشد. موارد بسیاری نیز وجود دارد که از بهترین قطعات در ساخت آسانسور استفاده شده اما به دلیل نصب نامناسب آسانسور با مشکلات بسیاری همراه است. از این رو باید در اجرای دقیق نقشه ها، نحوه جابجایی تجهیزات توجه نمود تا قطعات در اثر تحت فشار قرار گرفتن دچار دفرمگی نشود و کارایی لازم را داشته باشند.

امروزه به دلیل اهمیت نصب آسانسور و نقش آن در حوادثی که با استفاده از آسانسور اتفاق می افتد کارشناسان بسیاری در زمینه مکانیکال آسانسور آموزش دیده اند وبه کارشناسانی زبده در نصب آسانسور تبدیل شده اند که می توانید نصب و راه اندازی آسانسور ساختمان تجاری یا مسکونی خود را به آن ها بسپارید وخود را از صرف هزینه های بالای تعمیر مکرر آسانسور بی نیاز نمایید. برای این منظور کافی است که به یکی از معتبر ترین شرکت های آسانسور مراجعه نمایید.

نظرات برای این پست بسته شده است.