دلایل نصب آینه در کابین آسانسور

عدم سقوط به چاله

از نمونه دلایل علمی نصب آینه بر انواع کابین آسانسور می تواند این موضوع باشد که به مسافران آسانسور قبل از اینکه به داخل کابین وارد شوند هشدار دهد و خود را در آینه ببینند و از این که کابین آسانسور در آن طبقه متوقف شده است اطمینان یابند. زیرا برخی از تعمیر کاران آسانسور سیستم ایمنی کنتاکت های مسیر درب آسانسور را غیر فعال می کنند و در مسیر کنتاکت های ایمنی پل جای گذاری می کنند. در این شرایط اگر بعد از پایان کار فراموش کنند که پل را بردارند باعث غیر فعال ماندن ایمنی مدار درب آسانسور می شود  و اگر در طبقات درب آسانسوری باز مانده باشد به خاطر قطعی سیستم حفاظتی آسانسور به راه افتاده و حرکت می کند. در ادامه این مقاله فروشگاه قطعات آسانسور هایت لیفت این مورد را بررسی می کنیم.

توجه داشته باشید که اگر بعد از رفع نقایص آسانسور باز هم در مدار ایمنی درب ها پول باقی ماند، کاری بسیار غیر اصولی و خطرناک خواهد بود. پس برای اینکه از سقوط ناخواسته به چاه آسانسور جلوگیری کنید، بهتر است تا وقتی که اطمینان نیافته اید کابین در طبقه وجود دارد، به هیچ عنوان به داخل کابین آسانسور نروید.

ژاپنی ها جهت توجه و هشدار کاربران آسانسور در کف کابین و قسمت داخلی آن شکل چاه آسانسور را نقاشی کرده اند. افراد به صورت ناخواسته حتی با وجود اعتماد از حضور کابین با مشاهده نقاشی چاه آسانسور بسیار با احتیاط و دلهره وارد می شوند. این طراحی باعث شده است که از سقوط ناگهانی به درون کابین خودداری شود.

انواع کابین آسانسور,کابین آسانسور,کابین شیشه ای آسانسور

عدم توجه به گذر زمان

در اوایل استفاده از آسانسور افراد از کندی حرکت جهت جابجایی طبقات ناراضی بودند در طی زمان متخصصان متوجه شدند که این خستگی از مشاهده کردن آنها به دیوار های آسانسور نشأت می گیرد که این امر می تواند موجب خستگی افراد شده و سبب شود گذر زمان کند تر به نظر بیاید.  در نتیجه یکی از مهندسان پیشنهاد داد که باید روی افکار مردم تمرکز کنیم.

در پی این پیشنهاد و تمرکز مهندسان روی مسافران آسانسور نتایج جدید تری را یافتند، اول اینکه حرکت آسانسور نسبت به واقعیت کند تر بوده و دوم به خاطر تصور معلق بودن کابین، افراد احساس می کردند که می خواهند سقوط کنند.

در نهایت برای این مسئله دو راه حل یافتند اول افزایش سرعت و نوسازی آسانسور و دوم توجه مردم را به موضوع دیگری معطوف کردند که حرکت آسانسور را سریع تر احساس کنند. در نهایت ایده ای در ذهن آن ها شکل گرفت و آن نصب آینه درانواع کابین آسانسور بود.  با توجه به مبلغ های زیاد نوسازی آسانسور مهندسین به نصب آینه پرداختند. امروزه در بسیاری از آسانسورها شما قادر خواهید بود با مشاهده آینه سرگرم شده احساس دلهره نداشته باشید.

با نصب آینه مردم دیگر به احتمال سقوط آسانسور  و میزان سرعت آن فکر نکرده  و تمرکز آن‌ ها به روی ظاهرشان بود و دیگر گذر زمان را حس نمی کردند. در نهایت مردم  احساس متفاوت تری  نسبت به آسانسور ها  پیدا کردند. مردم تصور می کردند آسانسورهایی که جدید تر می باشند از سرعت بیشتری هم نسبت به گذشته برخوردار هستند و فضای وسیع تری در اختیار آنان قرار داده می شد. از نمونه کشورهای پیشگام ژاپن می باشد ک از این روش استفاده نمود.

راهکار های دیگر

از آنجا که تنها راهکار جهت پرت کردن حواس اشخاص نصب آینه نمی باشد، متخصصین ابتکار های جدید و جالبی را در این زمینه افزودند که از نصب آینه در آسانسور بسیار موثرتر واقع شده است به گونه ای که  بعضی مردم تمایل دارند که بی دلیل از آسانسور ها استفاده کنند.  از جمله ابتکار های دیگر آن ها شامل

انواع کابین آسانسور,کابین آسانسور,کابین شیشه ای آسانسور

آسانسور با کابین شیشه ای

از نمونه ابتکاراتی که موجب استقبال بسیاری از افراد شد، بهره بردن از آسانسورهای شیشه‌ ای بود. آسانسورهایی با کابین شیشه ای به آن دسته از آسانسور ها گفته می شود که در هنگام جابجایی آسانسور افراد قادر باشند بیرون آسانسور را مشاهده کنند. از آنجا که آسانسورهای شیشه های بسیار مورد استقبال قرار گرفت، استفاده از آن در همه فروشگاه های معروف و بزرگ به چشم می خورد. یکی از بی نظیر ترین آسانسورهای کابین شیشه ای دنیا آسانسور آکوادام یا آکوایومی است. این آسانسور دقیقاً در مرکز وسیع ترین آکواریوم عمودی دنیا که در هتل رادیسون آلمان واقع شده است، قرار دارد.

به کاربردن طرح‌ های اقتصادی

به جای هزینه بسیار نصب کابین شیشه ای در آسانسور متخصصین مرکز فروش قطعات آسانسور تصمیم گرفتند از طرح های کم هزینه تری درون کابین استفاده کنند از جمله این طرح ها شامل تزئین انواع مختلف نقاشی ها، برچسب ها و سایر وسایل کم هزینه می باشد و از استقبال بسیاری از افراد برخوردار شده است.

نظرات برای این پست بسته شده است.