۵ خلاقیت مدرن در صنعت آسانسور

آسانسورها عملکرد مهم و ارزشمندی را در خانه ها و ساختمان های تجاری انجام می دهند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز، شاهد تعداد بسیاری آسانسور مدرن هستیم که از لحاظ تکنولوژی، روش کار و حتی طراحی بسیار نوآورانه هستند. بیشتر طراحان، سعی دارند آسانسور هایی مدرن و خلاقانه تولید کنند تا بتوانند در رقابت با بقیه شرکت ها، موفق بشوند. اما این سوال به وجود می آید چرا طراحی و دیزاین آسانسور تا این اندازه برایشان مهم است؟ با ما در ادامه مقاله بلاگ فروشگاه قطعات آسانسور هایت لیف همراه باشید.

اهمیت طراحی آسانسور

آسانسورها می توانند اولین چیزی باشند که بازدیدکنندگان هنگام ورود به ساختمان شما مشاهده می کنند، و اولین تفکرات و تصورات آنها نسبت به شما را می سازند. فرض کنید شما مدیر یک ساختمان هستید و فردی برای بستن یک قرارداد به دفتر شما می آید، مسلم است که اگر از همان بدو ورود با یک آسانسور خراب مواجه شود، تصوراتش کاملا تخریب می شود و چه بسا ممکن است قرارداد را نیز کنسل کند. اینجاست که اهمیت آسانسور مدرن و طراحی آن مشخص می شود.

آسانسور مدرن,طراحی آسانسورهای مدرن,مدرن ترین آسانسور

گذشته از زیبایی ظاهری، طراحی خوب یک آسانسور می تواند میزان راحتی، سودمندی و امنیت را افزایش دهد.  آسانسور هایی که به خوبی طراحی شده اند بدون مشکل و وقفه، از یک طبقه به طبقه دیگر حرکت می کنند، فضای دلنشینی دارند و سطح رضایت مردم را بالا می برند.

در ادامه 5 فناوری خلاقانه در آسانسورها را بیان می کنیم، با ما همراه باشید.

اتصال به اینترنت

متخصصان در تلاش هستند تا آسانسور هایی را طراحی کنند که به اینترنت متصل شوند و بتوان حتی از راه دور آن ها را کنترل کرد یا از نظر سخت افزاری، تعمیر کرد.

آسانسور های هوشمند متصل به اینترنت، به زودی  به امری عادی و کاملا نرمال تبدیل می شوند. سازندگان آسانسور، مدتی است که برخی از آن ها را در ساختمان های هوشمند نصب کرده اند و گونه ای آسانسور مدرن را ساخته اند.

اگر آسانسور مشکل یا خطایی داشته باشد و  یا حتی در آستانه آسیب دیدن باشد، این فناوری به شرکت ها در مورد این خطاها گزارش می دهد. با این کار تا حد زیادی در زمان و هزینه تعمیرات صرفه جویی می شود چون پیش از بروز هر گونه خطر، از آن جلوگیری می شود.

مدرن ترین ها در آسانسور,آسانسور مدرن,طراحی آسانسورهای مدرن

ذخیره اطلاعات آسانسور در فضای ابری

در این فناوری، داده های جمع آوری شده آسانسور به فضای ابری ارسال شده و مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند.

اگر ناهنجاری ای در عملکرد آسانسور شناسایی شود، اطلاعات با تمام داده های موجود در کل پایگاه داده آسانسور، مقایسه می شود. سپس با تجزیه و تحلیل نتایج به دست آمده، مشخص می شود که آسانسور مشکل دارد یا خیر.

همه این اتفاقات در یک آسانسور مدرن، در عرض چند ثانیه اتفاق می افتد و مهندسین خدمات می توانند قبل از خراب شدن آسانسور مسئله را برطرف و اصلاح کنند.

به صورت کلی، این داده ها به صورت زیر درون پایگاه های اطلاعاتی، تجزیه و تحلیل می شوند که وضعیت کلیه اجزای تعبیه شده در آسانسور چگونه است؟ سرعت آسانسور چقدر است؟ درب چقدر سریع بسته می شود؟  و موارد تخصصی دیگر.

آسانسور مدرن,طراحی آسانسورهای مدرن,مدرن ترین آسانسور

آسانسورهای هوشمند بدون کابل

همه آسانسورها به کابل های بسیار قدرتمندی متصل هستند که  آن ها را نگه داشته و باعث حرکت کردنشان می شود. با  نوآوری در صنعت و طراحی آسانسورهای مدرن، سازندگان این ماشین آلات، آسانسورهای بدون کابل را ساخته و توسعه داده اند که می توانند به صورت عمودی و افقی حرکت کنند.

این آسانسورها به طور معمول از پلاستیک ترکیب شده با الیاف کربن ساخته می شوند و موتور آن ها می تواند کابین را روی ریل های مغناطیسی، به سمت بالا و پایین حرکت دهد. این دسته از آسانسورها، انرژی کمی مصرف می کنند و تا حد زیادی به کاهش آلودگی و ردپای کربن دی اکسید کمک می کنند.

کنترل مقصد

یکی از جذاب ترین ویژگی های برخی از آسانسور های مدرن، این است که شما می توانید با تلفن همراه خود درخواست بدهند آسانسور قبل ازرسیدن آنها، به طبقه مورد نظر آمده و حاضر و آماده بایستد.  با این تکنولوژی، دیگر لازم نیست کلید را فشار داده و منتظر بمانیم تا آسانسور برسد.

سریع ترین آسانسور جهان

شهرهای سراسر جهان برای داشتن بلندترین آسمان خراش ها در حال رقابت هستند و حتی رقابت تنگاتنگی برای طراحی آسانسور مدرن و پر سرعت تری نیز میان آنها دیده می شود. در آخرین بخش از معرفی خلاقیت های موجود در صنعت بالابر ها، به معرفی سریع ترین آسانسور جهان خواهیم پرداخت.

برج شانگهای در چین دارای سه رکورد جهانی گینس برای سریع ترین آسانسور جهان، بلندترین آسانسور ساختمان و سریع ترین آسانسور دو طبقه است. آسانسور موجود در برج CTF گوانگژو، فقط در 45 ثانیه از طبقه 0 تا 95 حرکت می کند. این سرعت بسیار شگفت آور است.

این نوآوری ها و سایر خلاقیت هایی که در دنیای آسانسور وجود دارد، به این معنا است که اکنون زمان خوبی برای ساخت تکنولوژی های جدیدتر است. مهندسان و طراحان بسیار تلاش می کنند تا هر روز نسل جدیدی از آسانسورها را بسازند و توسعه دهید، ما نیز منتظر می مانیم تا ببینیم صنعت آسانسور در سال های آینده چه تغییر و تحولاتی در سبک زندگی مردم به وجود خواهد آورد. امیدوارم این نکات برگرفته از تجربیات کارشناسان مرکز فروش قطعات آسانسور برای شما کاربردی باشد.

نظرات برای این پست بسته شده است.