قبل از اقدام برای تعمیر آسانسور این اطلاعات را بخوانید!

در بیشتر مواقع افراد تفاوت بین سرویس و نگهداری آسانسور ساختمان و تعمیر آسانسور را نمی دانند. در هر حالت هیچ کس نمی خواهد زمانی که خسته از سرکار باز می گردد و به آسانسور مراجعه می کند با خرابی آن مواجه شده و مجبور شود با پای پیاده از پله ها بالا برود. البته نکته دیگر درباره خرابی آسانسور گیر افتادن داخل آن یا حتی سقوط آسانسور می باشد، اما در هر صورت تعمیر آسانسور و بالابر جزئی از زندگی شهر نشینان شده است! در ادامه این مقاله بلاگ فروشگاه لوازم آسانسور هایت لیفت، این موضوع را کامل تر بررسی می کنیم.

به طور کلی آسانسور وسیله ای است بسیار پیچیده و در عین حال جالب! البته حادثه آفرینی آن را نباید نادیده گرفت، علی رغم حوادثی که رخ می دهد هر زمان حرفی از تعمیر و نگهداری آسانسور ساختمان به میان می آید، بسیاری از افراد با سهل انگاری بازدید، سرویس ماهانه و همچنین تعمیر آسانسور را دست کم می گیرند. در واقع همه ما قبول داریم که هزینه های مربوط به تعمیرات آسانسور قاعدتا به هزینه های احتمالی جانی آن می ارزد!

البته در برخی مواقع تعمیرکار آسانسور نابلد است و نداستن مشکل و عیب یابی آسانسور مردم را نسبت به استفاده از خدمات نگهداری و تعمیر و سرویس آسانسور بی رغبت می کند. جدای از بحث تعمیرکار بی تجربه، ماجرای اصلی درباره آسانسور این است که فقط سرویس آسانسور نیست که در بازده های زمانی می تواند سبب سالم ماندن آسانسور شود بلکه خرابی های مربوط به آسانسور دلایلی دارد، قبل از این که مشکل جدی شود و کار به تعمیر آسانسور بکشد می توانید با مراقبت ها و نگهداری های صحیح برای سالم تر نگه داشتن آسانسور هر کاری از شما بر می آید را انجام دهید.

تعمیر و سرویس آسانسور,سرویس آسانسور,نگهداری آسانسور ساختمان

برخی از دلایل خرابی آسانسور

به گفته کارشناسان مرکز فروش آسانسورآسانسور نیز مانند وسایل دیگر ممکن است در اثر استفاده نادرست دچار خرابی شود و هزینه هایی را به بار آورد برخی از این دلایل را در ادامه مطلب خواهید دانست!

– زیاد از کار افتادن آسانسور

معمولا طول عمر متوسط یک آسانسور ۱۵-۲۰ سال می باشد، به همین دلیل از آسانسورهای واحدهای قدیمی باید انتظار خرابی و بد کار کردن را داشته باشیم، کاملا امری طبیعی است که این آسانسورها طی کار کردن زیاد و به دفعات زیاد از کار بیفتد. در واقع از جمله مشکلاتی که احتمالا شما با آسانسورهای قدیمی خودتان تجربه کرده اید، درست باز و بسته نشدن درب های آسانسور است. اگر شما حتی در هفته یک روز را با این مشکل رو به رو شدید، بدانید که شاید تا کنون به تعمیر و سرویس آسانسور فکر نکرده اید و اکنون باید آسانسور را تعمیر کنید!.

تغییر سرعت آسانسور

آسانسور در طول روز فعالیت های زیادی را متحمل می شود!. چه بسا که حتی چندین تُن آدم و حتی بار را حمل می کند، تمام فعالیت هایی که توسط آسانسور انجام می شود موجب فشار و استرس به اجزای متحرک آسانسور می شود، اگر سرعت آسانسور تغییر یافت بیانگر این موضوع است که یکی از اجزا به درستی کار نمی کند، آیا آسانسورتان قبل از این که بایستد سرعتش کم می شود یا این که به طور ناگهانی سرعت می گیرد؟ آیا زمانی که آسانسور از طبقات می گذرد سرعتش تغییر می کند؟. هر کدام از این موضوعات بیانگر خرابی قطعه ای از وسایل می باشد و بهتر است هر چه زودتر اقدام به تعمیر و سرویس آسانسور کنید!.

تعمیر و سرویس آسانسور,سرویس آسانسور,نگهداری آسانسور ساختمان

چه زمانی آسانسور به تعمیرات نیاز دارد؟

شاید از نظر افراد آسانسور فقط جعبه ای فلزی است که وظیفه آن بالا و پایین بردن افراد و وسایل از لابی به طبقات می باشد؛ برخی از افراد تا زمانی که تمام قطعات آسانسور دچار خرابی نشود به فکر تعمیر و سرویس آسانسور نمی افتند و حتی اگر لازم باشد تعمیرات بالابر و آسانسور را با اکراه می پذیرند.

– کیفیت برق و جلوگیری از نوسانات برقی آسانسور

اگر متوجه شدید که نوسانات و تغییراتی در برق و ولتاژ تمام ساختمان وجود دارد، باید فکری به حال آسانسور خود کنید!. در غیر این صورت نوسانات می تواند آسیب های جدی به آسانسور شما وارد کند، البته تعمیر و سرویس آسانسور نیازمند حل مشکل تغذیه است، شاید شما به یک منبع برقی برای آسانسور خود نیاز دارید تا کار آسانسور شما به تعمیرات هزینه بر و جدی نرسد.

تعمیر و سرویس آسانسور,سرویس آسانسور,نگهداری آسانسور ساختمان

نگهداری و سرویس آسانسور باید با چه فاصله ای صورت گیرد؟

آسانسور با دستگاه های مکانیکی دیگر دارای یک تفاوت اساسی است که مستقیما با ایمنی انسان ها سروکار دارد. در برخی مواقع استفاده از آسانسور بسیار امن تر و سالم تر از پله ها است. اکثر ساختمان های بزرگ تعمیرکار آسانسور را همیشه در محل دارند، اما ساختمان های کوچک تر به طور بازه ای آسانسور و مشکلات آن را چک آپ می کنند، بهترین زمان پیشنهادی برای چک آپ تقریبا یک ماه است در این شرایط احتمال خرابی آسانسور و نیاز به تعمیرات آن بسیار کاهش می یابد.

سرویس آسانسور به طور دوره ای

حتی بیشتر ساختمان هایی که ساکنان با ملاحظه ای دارند و تلاش می کنند تا آسانسور را با استفاده های نادرست و اضافه بر دچار خرابی نکنند، باز هم آسانسور نیازمند سرویس و تعمیر دوره ای خواهد بود، دقیقا مثل هر دستگاه مکانیکی یا الکتریکی دیگر نکته دیگر درباره آسانسور این که سیستم تهویه و یا سیستم های خنک کننده را چک کنید و سلامت آن ها اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت ممکن است هزینه های گزافی برای شما در تعمیر آسانسور به وجود بیاید، در برخی مواقع با تعویض یک قطعه مشکل و خرابی آسانسور رفع خواهد شد.

نظرات برای این پست بسته شده است.