وسایل ایمنی در آسانسور

تجهیزات ایمنی آسانسور کدامند؟

همان طور که می دانید؛ آسانسور یکی از اصلی ترین و مهم‌ ترین اجزای مراکز اداری، تجاری درمانی و ساختمان ‌های چند طبقه است و اگر نباشد، کار را برای بسیاری از افراد مشکل می کند. این سیستم پر کاربرد و مهم؛ دارای وسایل ایمنی زیادی می باشد که وجود هر یک از آن ها در آسانسور، بسیار ضروری است. اما ما در ادامه این مقاله بلاگ فروشگاه لوازم آسانسور سعی کرده ایم 4 قطعه از وسایل ایمنی در آسانسور، که بسیار پر اهمیت هستند را به شما معرفی کنیم.

تجهیزات ایمنی آسانسور,وسایل ایمنی آسانسور,وسایل ایمنی در آسانسور

  1. گاورنر

گاورنر ها معمولا در انواع مختلفی ساخته می شوند و زمانی که سرعت کابین از سرعت مجاز آن تجاوز کند؛ وظیفه دارند که ابتدا یک سوئیچ الکتریکی را فعال کنند تا موتور ترمز کند و ایمنی آسانسور، بالاتر برود. همچنین اگر زمانی ترمز عمل نکند و حرکت کابین با سرعت بیش از اندازه ادامه داشته باشد؛ به طور خودکار بعد از رسیدن به 30 درصد افزایش، گاورنر قفل می کند.

  1. پاراشوت

پاراشوت وظیفه دارد که از گاورنر فرمان بگیرد و در اصل مانند یک ترمز مکانیکی کابین عمل می کند که به صورت جفت بالای کفشک های زیرین آسانسور، نصب می شود. اگر زمانی قصد داشتید که پاراشوت آسانسور تان را تعویض کنید؛ بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید و بدون آگاهی کافی، دست به اقدامات غیر ضروری نزنید.

  1. بافر ها

بافر ها در انواع مختلفی مانند؛ لاستیکی، هیدرولیکی و فنری وجود دارند و در کف چاله آسانسور نصب می شوند و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. اگر زمانی کابین در هنگام حرکت به سمت پایین؛ در طبقه مورد نظر توقف نکند و به طور غیر معمول و عادی به حرکت خود ادامه دهد، بعد از گذشت چند سانتی متر به بافر برخورد می کند و از حرکت می ایستد.

تجهیزات ایمنی آسانسور,وسایل ایمنی آسانسور,وسایل ایمنی در آسانسور

  1. قفل درب طبقه

قفل درب طبقه؛ دارای عملکرد و مکانیزمی دقیق است که تنها در زمان وجود داشتن کابین باز می شود و به محض فرمان حرکت آسانسور، ابتدا درب طبقه قفل می شود و بعد از آن کابین شروع به حرکت می کند. همچنین یک درب طبقه جدا کننده راهروی ساختمان در چاه آسانسور وجود دارد؛ که برای ایمنی بیشتر آسانسور در نظر گرفته شده است.

4 قطعه از وسایل ایمنی در آسانسور که با آن ها آشنا شدید؛ بسیار مهم هستند و بهتر است در زمان استفاده، همواره از استاندارد ترین و مرغوب ترین نوع موجود شان استفاده شود تا ایمنی لازم در آسانسور تان به طور چشمگیری افزایش یابد.

نظرات برای این پست بسته شده است.