توصیه های ایمنی درباره آسانسور که باید بدانید

آسانسورها یکی از ایمن ترین روش های جابه جایی و حمل و نقل می باشند، اما در هر صورت باید چند راهنمای ساده را دریافت نمایید تا بتوانید امنیت خود را بیشتر کنید و از ایمن بودن آسانسور مطمئن شوید. شما باید نحوه درست استفاده از آسانسور را بلد باشید و هنگامی که در وسط راه آسانسور متوقف می شود باید بدانید چه کارهایی را انجام دهید. توصیه های ایمنی آسانسور را در ادامه برای شما با توجه به تجربیات خود در فروشگاه اینترنتی قطعات آسانسور خود اطلاعاتی قرار داده ایم تا با مطالعه نمودن آن ها بتوانید از ایمن بودن آسانسور مطمئن شوید.

هنگامی که منتظر رسیدن آسانسور هستید باید طبقه ای که قرار است در آن پیاده شوید را انتخاب کنید: دکمه ای در کنار درب آسانسور به نام فراخوان وجود دارد بنابراین شما باید به جهتی که می خواهید بروید یک بار آن را فشار دهید. به علائمی که بر روی آسانسور وجود دارد مثل رسیدن به طبقه مورد نظر باید توجه داشته باشید. هنگام سوار شدن به آسانسور باید از درب های آن فاصله بگیرید و اجازه دهید مسافران به راحتی خارج شوند. اگر آسانسور هنگام رسیدن پر بود اجازه دهید که مسافران پیاده شوند و شما دفعه بعد سوار شوید. در هنگام آتش سوزی یا حوادث دیگری که ممکن است در سیستم برق کشی ساختمان مشکل پیش آید ترجیحا از راه پله ها استفاده نمایید.

امنیت در آسانسور,ایمنی آسانسور,توصیه های ایمنی

سوار شدن در آسانسور

از دیگر توصیه های ایمنی آسانسور که باید رعایت شود هنگامی است  که آسانسور می رسد باید اجازه دهید مسافران پیاده شوند بعد شما سوار شوید. حواس خود را در این جا باید جمع کنید چرا که ممکن است کابین آسانسور با کف زمین هم سطح نباشد و اگر مراقب نباشید ممکن است به زمین بخورید و به شما آسیب وارد شود. اگر به همراه خود کودک یا حیواناتی را حمل می کنید باید از آن ها مراقبت کنید، مواظب لباس های خود باشید که به لبه آسانسور گیر نکنند. هنگامی که می خواهید در باز بماند باید دکمه باز شدن در را فشار دهید و یا اینکه از دیگران بخواهید این دکمه را برای شما فشار دهند. هرگز جلوی بسته شدن در را نگیرید چرا که ممکن است به شما آسیب وارد شود. هنگامی که سوار آسانسور می شوید باید خیلی سریع دکمه طبقه مورد نظر خود را فشار دهید و اگر مقصد شما طبقه های آخر است به انتهای کابین بروید تا دیگران بتوانند به راحتی پیاده شوند.

حرکت آسانسور

یکی از نکات ایمنی آسانسور برای زمانی است که آسانسور حرکت می کند در این هنگام شما باید دستگیره های کناری را بگیرید و در صورتی که امکان پذیر باشید نزدیک به دیوارهای کابین قرار بگیرید. اگر درب هنگام ایستادن باز نشد می توانید دکمه باز کردن را فشار دهید و به علامت ها و اعلان های طبقه ها نهایت توجه را داشته باشید که بتوانید در طبقه ای که مد نظر دارید پیاده شوید.

خروج از آسانسور

زمانی که آسانسور توقف می کند و شما به طبقه مورد نظر خود رسیده اید باید فورا در آن جا پیاده شوید و منتظر افراد پشت سر نباشید. در این جا هم باید جلوی پای خود را نگاه نمایید، چرا که ممکن است کابین با زمین هم سطح نباشد و افرادی را که در جلوی شما قرار دارند را هرگز هول ندهید. در اینجا لازم است که بگوییم هنگامی که در ساختمان کسی نیست به هیچ وجه از آسانسور استفاده نکنید.

توصیه های ایمنی آسانسور,نکات ایمنی آسانسور,امنیت در آسانسور

گیر افتادن در آسانسور

گاهی اوقات ممکن است آسانسور توقف کند یکی از توصیه های ایمنی آسانسور اینجا این می باشد که باید دکمه باز شدن درب را بزنید اگر کابین نزدیک به طبقه باشد درب آن باز می شود بنابراین می توانید با دقت از آسانسور خارج شوید. از طرفی باید خونسردی خود را حفظ نمایید چرا که ممکن است درب آسانسور باز نشود در این هنگام هم جای هیچ نگرانی نیست چرا که جای شما ایمن است. سعی نکنید به هر نحوی که شده از آسانسور خارج شوید باید منتظر باشید تا کسانی برای کمک شما بیایند. هوای زیادی داخل آسانسور قرار دارد بنابراین نیازی نیست نگران بالا بودن دمای هوا باشید.

در این مرحله باید دکمه آلارم را فشار دهید. بر روی دکمه آلارم شکل زنگ نشان داده شده است، با فشردن آن دکمه افراد آموزش دیده خیلی سریع به کمک شما خواهند آمد. در آسانسورهایی که جدیدا نصب می شود یک دکمه با شکل تلفن نصب شده است شما با فشار دادن آن دکمه می توانید با مسئول خرابی آسانسور ارتباط برقرار نمایید. از طرفی در بعضی از آسانسورها سیستم بلند گوی دو طرفه نصب شده است و شما قادر خواهید بود با استفاده از آن با افراد بیرون آسانسور ارتباط داشته باشید. از دیگر توصیه های ایمنی آسانسور این است که هرگز از آسانسوری که توقف کرده است بالا نروید. حتی اگر در بعضی مواقع مشکل برق یا روشنایی به وجود آید برق های اضطراری روشن خواهند شد. شما نیز می توانید از مراکز فروش قطعات آسانسور برخی ابزار و محصولاتی را برای ایمنی بیشتر آسانسور، برای خود تهیه کنید.

نظرات برای این پست بسته شده است.