راهنمای انتخاب و خرید کابین آسانسور

بدون شک پس از انتخاب سیستم آسانسور، انتخاب یک کابین مناسب، کاری بسیار سخت خواهد بود!  پس به طور کلی باید در زمینه خرید کابین آسانسور فاکتورهای بسیار مهمی را در نظر بگیرید چراکه مهمترین قسمت این وسیله، کابین آن می باشد. شما باید نکات مهمی را همچون، ظرفیت کابین، قابلیت اینکه افراد معلول و ناتوان بتوانند با ویلچر در آن ورود و خروج داشته باشند را نیز در نظر بگیرید.

در واقع برای خرید و راه اندازی یک سیستم آسانسور در مجتمع تجاری و مسکونی خود مجبور از هستید که هزینه هنگفتی را متقبل شوید، پس نباید برای انتخاب یک کابین خساست به خرج دهید چراکه اگر به جنس و نوع آن دقت نکنید فقط پول خود را هدر داده اید! زیرا این امکان وجود دارد که پس از مدتی کابین آسانسور فرسوده و خراب شود.

پس در این خرید باید نکات بسیاری را جدای از زیبایی و تزئینات داخلی آن در نظر داشته باشید، به همین خاطر ما تصمیم گرفته ایم تا در این مقاله راهنمای خرید کابین آسانسور را در اختیارتان قرار دهیم. در ادامه با این مطلب فروشگاه قطعات آسانسور هایت لیفت همراه باشید.

انتخاب و خرید کابین آسانسور,خرید کابین آسانسور,راهنمای خرید کابین آسانسور

انواع کابین آسانسور

کابین های آسانسور دارای انواع مختلفی هستند اما نوع شان باید به جنس آنها بسیار توجه داشته باشید پس برای خرید کابین آسانسور اولین و مهمترین فاکتور جنس آن است که در ادامه به برخی از انواع آن ها اشاره خواهیم کرد.

آسانسورهای از جنس پانوراما

آسانسورهای پانوراما بسیار لوکس و خاص هستند و می توانید انواع آن ها را در مجتمع های مسکونی لوکس و تجاری مشاهده کنید. این کابین ها دارای نمایی بسیار دلباز هستند معمولاً سرتاسر و دور تا دور آن را شیشه تشکیل داده تا نمای بیرونی هم کاملا مشخص باشد.

اما یادتان باشد که این نوع کابین ها بیشتر برای مراکزی مورد استفاده قرار می ‌گیرد که دارای محیط شیک و دل باز هستند پس اگر شما هم می خواهید این کابین را برای مجتمع مسکونی خریداری کنید چندان به کارتان نمی آید مگر اینکه آن مجتمع بسیار لاکچری و لوکس باشد و فضای باز داشته باشد!‌ این نوع از آسانسور ها دارای دو سیستم هیدرولیکی و کششی هستند و در واقع با این سیستم به خوبی هدایت می شوند

کابین آسانسور,انتخاب و خرید کابین آسانسور,خرید کابین آسانسور

آسانسور هایی که دارای دو در در مقابل یکدیگر می باشد

جالب است بدانید که برخی از کابین های آسانسور دارای دو در ورودی و خروجی هستند کی دو در در واقع در روبروی هم از دو ضلع کابین قرار گرفتند. جنس این نوع از کابین ها از استیل بوده و استحکام بسیاری دارند. اما برای استفاده از کابین های دو دره باید حتماً به مکان و مجتمع که قرار است آن را نصب کنید توجه داشته باشید چرا که نمی ‌توان از این کابین ها در هر مکانی برای نصب آسانسور استفاده کرد.

معمولاً این کابین ها برای مجتمع های تجاری بسیار بزرگ و یا بیمارستان ‌ها کاربرد دارند و چندان مناسب مجتمع ‌های مسکونی نمی باشند! از این کابین ها در بیمارستان ها بسیار استفاده می‌ شود چراکه قابلیت حمل بار و یا تخت بیمار و همچنین افرادی که با ویلچر رفت و آمد دارند را نیز دارد.

جنس اکثر کابین های آسانسور از چیست؟

برای خرید کابین آسانسور باید به جنس آن دقت کنید معمولاً اکثر کابین ها دارای جنس یکسان هستند و تنها چیزی که موجب تفاوت آن ها می شود تزئینات داخلی آن است. اکثر کابین های آسانسور دارای جنسی از استیل ضد خش یا نگیر هستند و یا آن ها را از ام دی اف هایی مانند فرمیکا و یا ترکیبی از استیل و ام دی اف می سازند. دقت کنید که استیل کابین مورد نظرتان حتماً ضد خش باشد، چراکه استیل های ضد خش دارای جنس بهتری هستند.

در برخی از طراحی کابین ها از استیل و آینه به صورت ترکیبی استفاده شده که انتخاب این دو کابین ها هم بد نیست! استیل هایی که برای کابین آسانسور طراحی شده معمولاً از جنس دودی، مسی، طلایی، و نقره‌ ای و رز گلد می باشد، با این حساب می توانید بر حسب سلیقه هر کدام را که دوست دارید انتخاب کنید.

اگر می ‌خواهید درون کابین آسانسور تان از ترکیب ام دی اف و استیل استفاده شود باید حتما اطمینان حاصل کنید که ام دی اف مورد استفاده ضد اشتعال باشد و و یا به عبارتی قابلیت نسوز بودن را داشته باشد. به طور کلی باید انتخاب کابین را بر اساس نوع ساختمان و محیط بیرونی در نظر بگیرید البته در این میان متریالی که برای ساخت کابین استفاده شده اهمیت بسیار زیادی دارند.

در واقع جنس کابین آسانسور بر حسب ظرفیت آن، قدرت سیستم موتور و یا مواردی همچون در معرض نور خورشید بودن یا نبودن بستگی دارد. مثلاً اگر آسانسور شما در قسمتی از مجتمع قرار گرفته که نور خورشید مستقیماً با آن برخورد دارد نمی توانید از جنس استیل استفاده کنید چراکه وقتی نور به استیل می تابد انعکاس پیدا می ‌کند.  و یا مثلاً اگر می خواهید از آسانسور به عنوان یک آسانسور باربری استفاده کنید اصلا پیشنهاد نمی کنیم که از کابین های اصیل استفاده شود!

انتخاب و خرید کابین آسانسور,خرید کابین آسانسور,راهنمای خرید کابین آسانسور

تاثیر ایمنی آسانسور در انتخاب کابین

یکی از مهمترین نکات راهنمای خرید کابین آسانسور تاثیر ایمنی است که بر روی کابین دارد. در واقع شما مسئول جان چندین نفر خواهید بود چراکه در طول روز تمامی افرادی که درون یک مجتمع زندگی می‌ کنند قرار است با استفاده از طریق کابین آسانسوری که شما انتخاب کرده اید جابجا شوند! پس از انتخاب کابین باید به قدری هوشمندانه باشد که جان هیچ یک از افرادی که قرار است از آن استفاده کنند به خطر نیفتد!

پس قطعاً برای انتخاب کابین آسانسور باید از متخصصانی که در این زمینه بسیار ماهر هستند کمک بگیرید، از آن ها بخواهید که کابین های پیشنهادی و انتخاب شده را برای تان این شرح دهند مثلاً کامل توضیح دهند که متریال استفاده شده در ساخت کابین ها از چیست؟

این موضوع را هم به گفته کارشناسان مرکز فروش لوازم آسانسور به یاد داشته باشید که آتش‌ سوزی یکی از مهمترین خطراتی است که کابین آسانسور را تهدید می کند پس حتماً از متخصصین مربوطه این سوال را بپرسید که آیا کابین ها دارای اجزای ضد اشتعال هستند یا نه! برای مثال اگر کابینی که از جنس ام دی اف ساخته شده ضد اشتعال نباشد متخصصین و بازرسین استاندارد قطعاً از آن ایراد خواهد گرفت. پس اگر گرفتن گواهی استاندارد آسانسور برای تان اهمیت بسیاری دارد باید در انتخاب کابین آن دقت زیادی کنید.

نظرات برای این پست بسته شده است.