بلند ترین آسانسورهای جهان

شاید تمامی این آسانسور ها در جهان بلندترین نباشد اما توجه داشته باشید که نباید دید ما فقط به عنوان یک سازه دسته بشر به آن ها باشد. علم مهندسی در طی سال های اخیر از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده است و کافی است به ساختمان ها، بناها و سایر سازه های مرتفع و عظیمی که ساخته شده به دست بشر می باشد توجه کنید تا متوجه اثبات این ادعا شوید.

از جمله مهم ترین آن ها جهت ساختن این ساختمان های مرتفع این موضوع است است که بشر قادر باشد به ارتفاع زیاد و فاصله ای دور از سطح زمین برسد که این کار بدون وجود آسانسورهای بلند هرگز امکان پذیر نخواهد بود. هم چنین اغلب آن ها از سریع ترین آسانسور ها و بی نظیر ترین منظره ها هستند و برخی نیز ساخته شده در دل طبیعت هستند که آن ها را تبدیل به شناخته شده ترین آسانسور ها در جهان کرده است.

در این مقاله فروشگاه قطعات آسانسور هایت لیفت همراه ما باشید تا شما را با مرتفع ترین و بلند ترین آسانسور های جهان آشنا کنیم و امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید.

آسانسور سانتا جاستا

در لیسبون سانتا جاستا، بنای یادبود ملی پرتغال، از آسانسوری برخوردار است که رو به شهر بوده و حدود ۴۵ متر ارتفاع دارد. حدود یک قرن پیش این عمارت ساخته شده است و در زمان های گذشته توسط بخار عملکرد و حرکت می کرده است اما امروزه با برق عمل می کند. با این حال هنوز هم این آسانسور استوار بر پایه های فلزی اصلی خود می باشد که توانسته است آن را در فهرست برجسه ترین بلند ترین آسانسور های جهان به ثبت برساند.

گوی اریکسون

‏گوی اریکسون ازجمله مرتفع ترین بناهای کره ای شکل در جهان است که بلند ترین و برجسته ترین آسانسور های دنیا را که از منظره ای بسیار زیبا از آسمان برخوردار است را به نام خود ثبت کرده است. این بنا دارای ارتفاع ۸۵ متر و قطر ۱۱۵ متر است که ساخته شده در شهر استهکلم سوئد می باشد. این بنای کروی شکل، در قسمت خارجی خود آسانسوری شیشه‌ ای دارد که سبب می شود در طول ۲۰ دقیقه بالا رفتن از سمت راست ساختمان، مهمان ها از منظره ای بسیار دلچسب و زیبا لذت ببرند.

آسانسورهای بلند,بلند ترین آسانسور های جهان,بهترین آسانسورهای جهان

آسانسور هومت اشوانت

آسانسور هومت اشوانت از جمله مرتفع ترین آسانسور های فضای باز در اروپا به شمار می رود که دارای 150 متر ارتفاع و واقع شده در کشور سوئیس است. مسیر این آسانسور صخره ای شکل بوده و منظره ای بسیار جذاب از کوه های آلپ سوئیس و دریاچه لوکسرن، فلات بورگن اشتاک، در اختیار شما قرار می دهد.  به گفته کارشناسان مرکز فروش قطعات آسانسور هایت لیفت، آسانسور هومت اشوانت قادر است در زمان یک دقیقه از بین سخره ها مسافران را به بالا ترین و مرتفع ترین نقطه خود برساند.

برج آسمان

برج آسمان ساختمانی بسیار مشهور در همه ی جهان است که در شهر اوکلند و در کشور نیوزلند واقع شده است. این برج دارای ارتفاع ۱۸۵ متر می باشد. بالاترین نقطه این برج از منظره به شدت بی نظیر و شگفت انگیزی برخوردار است که هر شخصی را به زیبایی های خود جذب می کند. جهت رفتن به این قسمت باید مهمان ها توسط آسانسور شیشه ای در بخش بیرونی ساختمان رفته و سفر 40 ثانیه ای هیجان انگیزی را تجربه می کنند.

دروازه ی قوسی

در ایالت میسوری ایالات متحده دروازه قوسی بزرگترین سازه قوسی دنیا به شمار می رود که دارای ارتفاع و 191 متر می باشد. دروازه قوسی ساخته شده از استیل خاصی می باشد که در هر طرف خود قطاری دارد که در طرف دیگر مهمانان را پیاده می کند. هر یک از قطارها از ۸ ماشین تخم مرغی مانند برخوردار است که هر یک از آن ها 5 نفر ظرفیت دارند و در طول سازه سفری 4 دقیقه ای را می گذرانند. هر ۱۰ دقیقه یک بار قطار ها حرکت خواهند کرد.

آسانسورهای بلند,بلند ترین آسانسور های جهان,بهترین آسانسورهای جهان

برج ایفل

همان طور که می دانید برج ایفل از بی نظیر ترین برج های کشور فرانسه می باشد که واقع شده در شهر زیبای پاریس است و آسانسور آن از بلند ترین آسانسور های جهان به شمار می رود. این برج از ارتفاع 320 متری بر خوردار است. یکی از بی نظیر ترین سازه های جهان برج ایفل می باشد که در هر طرف آن یک نمای کلی از شهر را می توان نظاره کرد. جهت رفتن به آنجا لازم است که ابتدا به طبقه اول رفته در قسمتی که همه آسانسور ها منتظرند که شما را به بالاترین نقطه برج و زیبا ترین قسمت آن برسانند.

برج خلیفه

از جمله مرتفع ترین سازه به وجود آمده توسط انسان برج خلیفه می باشد که از ارتفاعی به میزان ۸۳۰ متر برخوردار است و هم چنین باید گفت که دارای سریع ترین آسانسور ها در جهان می باشد که دارای سرعت ۶۴ کیلومتر بر ساعت می باشد  و آنقدر به سرعت حرکت می کنند که به قسمت بالای برج ظرف ۳۵ ثانیه می روند. این آسانسور بلندترین و طولانی ترین آسانسور دو طبقه نصب شده روی یک برج در جهان است.

برج ۱۰۱ تایپه

از جمله مشهور ترین ساختمان ها در جهان برج ۱۰۱ تایپه می باشد. این برج دارای ارتفاع ۵۰۰ متری است که واقع شده در تایوان می‌ باشد که از ۶۷ آسانسور برخوردار است که به شما جهت جابجایی در طبقات مختلف ساختمان کمک می کنند. ۸۹ طبقه از ساختمان را ۲ عدد از این آسانسورها پوشش دهی می کنند. آسانسور های بلند و مرتفعی که با سرعت ۱۷ کیلومتر در ساعت که به هیچ عنوان باور کردنی نیست جا به جا می شوند و تقریباً احساسی به مانند رانندگی‌ در موشک را در ما به وجود می آورند.

آسانسورهای بلند,بلند ترین آسانسور های جهان,بهترین آسانسورهای جهان

برج سی ان

برج سن ان لقب مرتفع ترین برج جهان را به خود اختصاص داده است که در شهر تورنتو در کشور کانادا واقع شده است. برج سی ان مثل خنجری در شهر تورنتو از فاصله دور به نظر می رسد. این برج آسانسور شیشه ای دارد که مسافران را به بالای برج می رساند. البته توجه داشته باشید که جهت لذت بردن از منظره هیجان انگیز و بلند ترین ارتفاع آن نیاز است که شما یک بلیت ویژه دیگر هم تهیه کنید.

نظرات برای این پست بسته شده است.