انواع موتور آسانسور

عملکرد داخلی آسانسور مسکونی یا تجاری ممکن است چیزی نباشد که اکثر مردم درک عمیقی از آن دارند ، بنابراین امروز ما در مورد انواع موتور آسانسور  بحث خواهیم کرد. همچنین نحوه انتخاب آسانسور مسکونی مناسب را با توجه به تجربیات کارشناسان فروشگاه قطعات آسانسور برای پاسخگویی به تمام نیازهای شما شرح خواهیم داد.

متداول ترین انواع آسانسورها برای مصارف مسکونی یا تجاری آسانسورهای کششی (دنده ای) یا هیدرولیکی (سوراخ دار یا بدون سوراخ) هستند. حال ، بیایید نحوه کار این دو نوع آسانسور را بررسی کنیم.

انتخاب موتور آسانسور,انواع موتور آسانسور,قیمت انواع موتور آسانسور

موتور متناوب (تجاری / مسکونی)

معمولاً در محیط های تجاری و مسکونی استفاده می شود ، اما این موتور ها معمولاً برای مراکز تجاری استفاده می شوند زیرا از ولتاژ بالاتری نسبت به برق منزل استفاده می کنند. بنابراین اگر هزینه های برق برایتان مشکل است پیشنهاد می کنیم بین تمام انواع موتور آسانسور، بیشتر جست و جو کنید و این نوع موتور که ولتاژ بالایی استفاده می کند را برای آسانسور مسکونی خود انتخاب نکنید.

موتور دیزل / بنزینی

این نوع موتور، هنگامی که برق در دسترس نیست استفاده می شود. شاید بارها شنیده باشید و یا حتی برای خودتان اتفاق افتاده باشد ناگهان برق یک مجتمع رفته و آسانسور از حرکت ایستاده است. در بین تمامی موتور ها، این نوع موتور می تواند کمک شایانی به مجتمع ها در چنین شرایطی بکند.

محرک های پنوماتیک / هیدرولیکی:

این موتور ها معمولاً برای موارد بسیار سنگین استفاده می شوند. این موتور ها برای کارهایی که به نیروی زیادی نیازمند هستند مانند بارگیری و پایین آمدن ماشین ها و بارهای بسیار سنگین مناسب هستند. میان انواع موتور آسانسور، این نوع برای استفاده در تعمیرگاه های اتومبیل یا بالابر های ماشین و.. مناسب هستند.

از چه نوع موتوری در آسانسور بالابر استفاده می شود؟

آسانسور های کششی با وزنه ای که وزن تاکسی و سرنشینان آن را تحمل می کند، ساخته می شوند. موتور این آسانسور ها لازم نیست به اندازه وزن حرکت کند، یعنی موتور آنها بسیار قوی است که این بدین معنی است که آسانسور های کششی بسیار کارآمدتر از سیستم های هیدرولیکی هستند.

قیمت موتور گیرلس آسانسور,انتخاب موتور آسانسور,انواع موتور آسانسور

آسانسور کششی

این نوع آسانسور در بین ساختمانهای میانی و بلند مرتبه محبوبیت بیشتری دارد. سرعت آنها در مقایسه با بالابرهای هیدرولیکی بیشتر است ، به این معنی که می توانند در مدت زمان کمتری شما را از نقطه A به نقطه B ببرند.

حال در ادامه توضیح انواع موتور آسانسور به بررسی موتور این نوع آسانسور ها می پردازیم. آسانسور های کششی توسط یک موتور الکتریکی حرکت می کنند. این موتور با استفاده از کابل ها یا طناب هایی که به آسانسور وصل هستند آن را به سمت بالا می کشد، به همین دلیل به آن موتور کششی می گویند. یک نوع اتاقک ماشینی که در قسمت بالای آسانسور قرار دارد این موتور الکتریکی را به کار می اندازد. برای فهم بهتر می توان آسانسور کششی را به یک سیستم قرقره ای تشبیه کرد که در آن تعدادی کابل به یک چرخ دنده متصل هستند و با کشیده شدن باعث حرکت کردن چرخ دنده می شوند.

باید این نکته را متذکر شویم که در صورت خرید این نوع موتور، باید توجه بسیار زیادی به کابل ها و سیستم های چرخ دنده داشته باشید. کابل و دنده ها باید مرتبا بررسی شوند تا اگر سایشی به وجود آمده است، سریعا رفع شود. دقت داشته باشید که اگر این اجزا خراب شوند، آسانسور ممکن است آنچنان کارآمد نباشد و حتی ممکن است در برخی موارد خطرناک شوند و با درست کار نکردن، ممکن است باعث سقوط آسانسور شوند و خسارت های جبران ناپذیری برای شما به وجود بیاورند.

آسانسور های هیدرولیکی

این نوع آسانسور ها یکی از ساده ترین انواع موتور آسانسور را دارا هستند. این نوع آسانسور ها، یک پیستون در زیر دارند که در صورت لزوم آن را به سمت بالا هل می دهند. این پیستون توسط یک موتور الکتریکی منتقل می شود که مایع هیدرولیک (مانند روغن) را به داخل پیستون هل می دهد. هنگامی که آسانسور نیاز به پایین رفتن دارد پیستون، مقداری روغن را از طریق یک شیر آزاد می کند. به طور کلی کار موتور الکتریکی اینگونه است که روغن هیدرولیک را به داخل سیلندر پمپ می کند که پیستون را حرکت می دهد، سپس پیستون  کابین آسانسور را بلند می کند.

اگر قصد خرید این نوع موتور را دارید باید بگوییم که نگرانی ای بابت قیمت انواع موتور آسانسور برای خرید از مرکز فروش قطعات آسانسور در این مدل را نداشته باشید زیرا با وجود استفاده های بسیار زیادی که از این نوع آسانسور می شود، هزینه پیش پرداخت و نگهداری از آن در مقایسه با سایر آسانسور ها آنچنان زیاد نیست.

سیستم مکانیکی آسانسور ها چیست؟

هنگامی که شما در مورد انواع مختلف موتور های آسانسور صحبت می کنید، عبارتی که اغلب خواهید شنید «سیستم چرخ دنده آسانسور» است.

سیستم چرخ دنده به مکانیسم های مکانیکی ای اشاره دارد که آسانسور برای بالا و پایین رفتن و همچنین مکانیسم های کنترل سرعت از آنها استفاده می کند. در بیشتر موارد این اصطلاح مربوط به موتور است. اما شامل اجزای مهم دیگری مانند ترمز ها و واحد های کاهش سرعت نیز می شود.

بهترین انتخاب برای خرید آسانسور

آسانسورهای هیدرولیکی انتخاب خوبی برای یک خانه هستند زیرا سریع  نصب می شوند و ساخت و نگهداری از آن ها ارزان تر است.  هنگامی که لیست قیمت انواع موتور آسانسور را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که این آسانسور ها، موتور های نسبتا ارزان تری دارند.

همچنین این آسانسور ها می توانند بار های سنگین تری را نسبت به آسانسور های کششی در خود جای دهند و بنابراین برای مجتمع هایی که همواره وسایل سنگین جا به جا می کنند مناسب تر هستند. علاوه بر این، آسانسور های هیدرولیکی  دارای گودال پایین تر و استاندارد تری نیز نسبت به آسانسورهای کششی هستند.

تمام انواع آسانسورها  ویژگی های مثبت و منفی دارند. همچنین ممکن است طرف های مثبت یک آسانسور با توجه به نیازها متفاوت باشند. به عنوان مثال اگر به آسانسور صنعتی نیاز دارید و باید وسایل سنگین را بلند کنید، نمی توانید آسانسور مسکونی را انتخاب کنید. بنابراین شما باید نیازهای خود را با دقت تعریف و آسانسوری را که مناسب شما است، انتخاب کنید.

نظرات برای این پست بسته شده است.