تراول کابل

تعمیر و نگهداری آسانسور

نگهداری آسانسور؛ از جمله مهم ترین نکاتی است که افراد استفاده کننده باید با اصول آن آشنایی کافی داشته باشند. آسانسور یک اتاقک و یا کابین متحرک است که ‎با استفاده از قطعات مختلف و لوازمی که دارد؛ افراد را در بین طبقات مختلف جا به جا می کند.

در اصل می توان گفت که آسانسور یکی از ابزار های مهم حمل و نقل و تجهیزات است که به شکلی عمودی در حال جا به جایی اجسام است و راحتی را برای مردم به وجود آورده است.

در حال حاضر نیز؛ اکثر ساختمان ‎های چند طبقه از آسانسور برخوردار هستند و در صورتی که این سرویس با مشکلی رو به رو شود؛ تعمیر آسانسور  می ‎تواند به راحتی مشکل ایجاد شده را حل کند.

البته فراموش نکنید که آسانسورها در طول عمر خود، به سرویس و نگهداری ویژه ای احتیاج دارند و در صورت تعمیر به موقع و نگهداری اصولی از آن؛ هیچ‌ گاه نیازی به هزینه های اضافی برای تعمیرات اساسی نخواهید داشت.

بهتر است به صورت ماهیانه و یا سالیانه از یک بازرس برای تست کردن ایمنی آسانسور کمک بگیرید و با این کار، سلامت آسانسور خود را تضمین کنید.

بی شک همه آسانسورها باید به صورت دوره ‌ای توسط افراد مجرب مورد بررسی قرار بگیرند و افراد استفاده کننده نیز؛ یک سری اصول مهم را رعایت کنند تا با برخی مشکلات احتمالی مواجه نشوند.

ما در ادامه مقاله بلاگ فروشگاه لوازم آسانسور سعی کرده ایم نکات مهم برای نگهداری و تعمیر آسانسور، که بسیار پر اهمیت هستند را برای شما بازگو کنیم.

بهترین مرکز فروش آسانسور,تعمیر آسانسور,نگهداری آسانسور

نکات مهم برای نگهداری و تعمیر آسانسور

  • بررسی کردن امنیت آسانسور هنگام آتش سوزی

بهتر است هر چند وقت یک بار؛ امکان فرار اضطراری در حین آتش سوزی از  آسانسور را چک کنید تا در زمان های لازم مشکلی برای کسی پیش نیاید.

از این رو اگر از ایمن بودن آسانسور خود برای مواقع ضروری و اضطراری مطمئن نیستید؛ توصیه می شود از یک شرکت با تجربه و معتبر در زمینه تعمیر و نگهداری آسانسور کمک بگیرید.

  • تعویض قطعات خراب

معمولا در اکثر آسانسورها خرابی هایی نظیر؛ شکستگی و یا سوختگی چراغ‌ های داخل کلید‌ رخ می دهد و برای ایمنی بیشتر بهتر است هر چه سریع تر، قطعه آسیب دیده را تعویض کنید.

بهترین مرکز فروش آسانسور,تعمیر آسانسور,نگهداری آسانسور

  • استفاده نکردن از شوینده‌ های صنعتی برای نظافت

توجه داشته باشید؛ برخی از شوینده های صنعتی که برای نظافت آسانسور استفاده می کنند ممکن است موجب فرسودگی قطعات آسانسور شود و یکی از اصلی‌ ترین دلیل مشکلات فنی آسانسور؛ همین فرسودگی به علت تماس با مواد شوینده‌ است. پس بهتر است به هیچ عنوان از مواد شوینده ای که مورد تأیید سازنده‌ آسانسور نیست؛ استفاده نکنید و از یک شرکت خدمات امور نظافتی که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید.

  • بررسی دقیق

هر چند وقت یک بار برای این که نیازی به تعمیر آسانسور نداشته باشید؛ بهتر است از نیروهای فنی برای بررسی دقیق، تست و چگونگی عملکرد سرویس آسانسور استفاده کنید.

این نیروهای با تجربه از تجهیزاتی مانند؛ آمپر متر، فشارسنج، مولتی ‌متر و… آسانسور را از نظر استاندارد های لازم، سرعت، کارکرد صحیح و تهویه مورد بررسی قرار می دهند و اگر مشکلی وجود داشته باشد آن را بر طرف می کنند.

  • در نظر داشتن ظرفیت آسانسور

بهتر است ظرفیت آسانسور را در نظر داشته باشید و به اندازه از آن استفاده کنید زیرا؛ استفاده بیش از ظرفیت آسانسور می تواند بر روی مکانیزم ‌هایی که درست کار می کنند، تأثیر منفی به جا بگذارند و باعث شود برای افرادی ‌که از آسانسور استفاده می کنند خطرات جدی به وجود آورد.

همچنین اگر قرار است اشیاء سنگینی را در ساختمان جا به جا کنید؛ بهتر است از بالابر های مخصوص استفاده کنید تا دیگر نیازی به تعمیر آسانسور نداشته باشید.

به گفته کارشناسان بهترین مرکز فروش آسانسور دقت داشته باشید در صورت بروز هر گونه مشكل و یا خرابی در آسانسور که ممکن است برای افراد استفاده کننده خطرناک باشد‌؛ سریعاً بررسی و اقدامات لازم را انجام دهید. همچنین بهتر است به صورت ماهیانه؛ تجهیزات ایمنی که شامل کارکرد درب آسانسور، شتاب و کاهش سرعت آسانسور و حرکت صحیح کابین در بین طبقات را چک کنید.

اگر زمانی هم با مشکلی مواجه شدید؛ بهتر است تعمیر آسانسور خود را به دست افراد با تجربه بسپارید

نظرات برای این پست بسته شده است.