سریع ترین آسانسور های جهان

با پیشرفت مداوم مهندسی ساخت و ساز و معماری، ساختمان های بلند در سراسر جهان ساخته می شوند. چنین ساختمان هایی به اندازه ای بزرگ هستند که می توانند به عنوان شهرهای جداگانه توصیف شوند و انبوهی از مردم به داخل آنها نقل مکان کنند. به همین دلیل، وجود آسانسور هایی با سرعت زیاد که بتوانند این جمعیت را بدون وقفه منتقل کنند، ضروری است. در این مقاله قصد داریم برخی از سریع ترین آسانسور جهان را به شما معرفی کنیم، تا پایان با بلاگ فروشگاه قطعات آسانسور هایت لیفت همراه باشید.

در حال حاضر، سریع ترین آسانسور جهان در ساختمانی در چین به کار گرفته شده است.  با توجه به پیشگام بودن چین در تکنولوژی و وجود صدها وسیله جالب در این کشور این موضوع که سریع ترین آسانسور هم متعلق به آن باشد چندان تعجب آور نیست. نکته جالب توجه سرعت بسیار زیاد این دستگاه است، گفته می شود که این آسانسور می تواند با سرعت 1260 متر در دقیقه (6/75 کیلومتر در ساعت) حرکت کند. این آسانسور توسط سیستم های ساختمان هیتاچی تأمین می شود.

دومین آسانسور سریع دنیا توسط میتسوبیشی الکتریک و سومین نیز توسط شرکت توشیبا ساخته شده اند. به عبارت دیگر، تولید کنندگان چینی 3 مقام برتر جهان را دارند.

هیتاچی شماره 1 جهان در سرعت

سریع ترین آسانسور جهان که توسط شرکت ساختمانی هیتاچی ساخته شده است ، در مرکز مالی گوانگژو، یک آسمان خراش با 530 متر ارتفاع که در گوانگژو چین ساخته شده است، قرار دارد. به منظور حمل میهمانان به هتل در طبقات فوقانی، آسانسور از طبقه 1 به 95 در حدود 42 ثانیه صعود می کند. حداکثر سرعت ثبت شده آن 1260 متر در دقیقه به عنوان یک رکورد جهانی در گینس شناخته شده است.

اگر این مقدار را به سرعت در ثانیه تبدیل کنیم، متوجه می شویم که این آسانسور در هر ثانیه 21 متر جا به جا می شود. با وجود چنین سرعت سرسام آوری منطقی است که این آسانسور به عنوان سریع ترین آسانسور جهان شناخته شود. در چنین سرعتی، مقاومت هوا می تواند بر راحتی مهمانان تأثیر منفی بگذارد. سیستم های ساختمان سازی هیتاچی با استفاده از فناوری کشت شده توسط گروه هیتاچی هنگام توسعه قطارهای سریع السیر راه آهن مانند شینکانسن ، یک کابین آسانسور ساده ایجاد کرده است.

بهترین آسانسور جهان,بهترین آسانسور دنیا,سریع ترین آسانسور جهان

آزمایش یک کابین نمونه اولیه در یک تونل باد تأیید کرد که سر و صدای ناشی از تلاطم هوا می تواند به طور موثری کاهش یابد. با چنین ابزارهای هوشمندانه ای ، حتی هنگام حرکت با سرعت بالا نیز سکوت برقرار است. از این مطالب متوجه می شویم که هیتاچی نه تنها سریع ترین آسانسور دنیا است بلکه پیشرفته ترین آسانسور نیز محسوب می شود.

بعلاوه ، مرکز مالی گوانگژو CTF  دارای اختلاف ارتفاع 440 متر بین طبقه 1 و 95 است. اگر در مدت زمان کوتاه 42 ثانیه به این میزان بالا بروید ، تغییر ناگهانی فشار جو باعث ناراحتی گوش شما می شود. به همین دلیل ، کابین آسانسور به مکانیزمی مجهز است که فشار داخلی را به آرامی تغییر می دهد. به تأخیر انداختن تغییر فشار در کابین، باعث کاهش ناراحتی می شود.

دومین و سومین آسانسور های سریع ساخت چین

آسانسور سریع السیر شماره 2 جهان توسط میتسوبیشی الکتریک در برج شانگهای چین قرار گرفته است. این آسانسور از سطح زیرزمین دوم تا طبقه 119 بالای زمین در حدود 53 ثانیه حرکت می کند و به سرعت 1230 متر در دقیقه (73.8 کیلومتر در ساعت) می رسد. اتفاقاً برج شانگهای با 632 متر ارتفاع، بلندترین آسمان خراش در چین است. این آسانسور با اختلاف بسیار کمی با هیتاچی در رده دوم سریع ترین آسانسور جهان قرار دارد.

در نهایت، سومین آسانسور پر سرعت جهان، توسط آسانسور توشیبا و سیستم های ساختمان در ساختمان 101 تایپه در تایپه تایوان نصب شده است. حداکثر سرعت این آسانسور 1010 متر در دقیقه (60.6 کیلومتر در ساعت) است.

به نظر می رسد آسانسور تایپه 101 اولین نمونه کابین در جهان با سیستم کنترل فشار هوای داخلی است. َ

سریع ترین آسانسور ساخت ژاپن

سرعت آسانسورهای فعال در ژاپن به همان سرعتی نیست که در بالا معرفی شد. شماره 1 با سرعت 750 متر در دقیقه (45 کیلومتر در ساعت) توسط میتسوبیشی الکتریک ساخته شده که در The Landmark Tower قرار دارد و مشرف به بندر یوکوهاما است.

شماره های 2 و 3 هر دو به سرعت 600 متر در دقیقه (36 کیلومتر در ساعت) می رسند. یکی از ساخته های میتسوبیشی الکتریک در ساختمان Sunshine 60 در ایکبوکورو ، توکیو و دیگری توسط توشیبا آسانسور و سیستم های ساختمانی و در 634 متر طول توکیو نصب شده است. سرعت هر دو مورد، فقط در حدود نیمی از سریع ترین آسانسور جهان است.

با این وجود، آسانسور برج لندمارک، دارای یک رکورد جهانی است. این آسانسور، بالاترین سرعت نزول جهان را دارد. این آسانسور قادر است با سرعت 750 متر در دقیقه، پایین بیاید و از سال 1993 که به بهره برداری رسیده است تا به حال این رکورد شکسته نشده است.

علاوه بر این ، آسانسور The Landmark Tower دارای سواری فوق العاده راحتی است. گفته می شود که هنگام صعود و نزول آن ، هیچگونه لرزشی در کابین وجود ندارد به طوری که حتی سکه ایستاده هم روی زمین نمی افتد.

سریع ترین آسانسور دنیا,بهترین آسانسور جهان,بهترین آسانسور دنیا

آسانسور های سریع در آمریکا

آمریکا دارای سریع ترین آسانسور دنیا نیست اما پر سرعت ترین آسانسور در آمریکای شمالی با سرعت 23 مایل در ساعت در 1 مرکز تجارت جهانی در منهتن واقع شده است.

در شیکاگو، ساختمان جان هانکوک به ارتفاع 549 متر افزایش می یابد و آسانسورهای آن 549 متر در دقیقه کار می کنند. این بنای دیدنی، دیگر بلندترین ساختمان در شهر نیست (بعد از برج سیرز و مرکز آون سومین ردیف است) اما آسانسورهای هانکوک در واقع سریع تر از سایر ساختمان ها هستند.

مهمترین جنبه آسانسور، ایمن بودن آن است. آسانسور هر چقدر سریع یا مدرن تر باشد،  به جدیدترین و قابل اعتماد ترین ارتباطات اضطراری نیاز دارد تا سرعت بالای آن موجب ایجاد حوادث ناگوار و دلخراش نشود. اگر صاحب شرکت یا ساختمانی هستید که آسانسور های سریعی دارد، از ایمنی آسانسور ها اطمینان حاصل کنید و بهترین قطعات را از بهترین مرکز فروش قطعات آسانسور  خریداری کنید.

نظرات برای این پست بسته شده است.